Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS
Okładka Cory in the House (NDS)
OkładkaCory in the House (NDS)

Cory in the House NDS

Prosta gra zręcznościowa bazująca na serialu komediowym dla dzieci. Wyruszamy na ratunek mieszkańcom amerykańskiej stolicy, którzy zostali zahipnotyzowani przez pewnego szaleńca.

Zręcznościowe | seriale TV | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cory in the House Premiera NDS

15kwietnia2008

producent: Disney Interactive Studios wydawca: Disney Interactive Studios

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Cory in the House to niezbyt wymagająca gra zręcznościowa. Produkt ten w bezpośredni sposób odwołuje się do tytułowego serialu komediowego dla dzieci, polskim widzom znanego jako Cory w Białym Domu. Opisywana gra przygotowana została wyłącznie z myślą o użytkownikach konsoli Nintendo DS.

Jedna z głównych atrakcji omawianej zręcznościówki dotyczy możliwości wchodzenia w interakcje ze znanymi z serialu postaciami. Jest to przede wszystkim nastoletni Cory Baxter, którego ojciec jest kucharzem prezydenta Stanów Zjednoczonych. W grze pojawiają się też Meena Paroom oraz Newton Livingston, czyli syn jednego z amerykańskich senatorów. Wszystkie te postaci w określonych momentach rozgrywki stają się w pełni grywalne. Fabuła Cory in the House nawiązuje do poważnego kryzysu w Białym Domu. Główni bohaterowie gry muszą przyczynić się do powstrzymania pewnego złoczyńca, którego zabawki hipnotyzują mieszkańców stolicy Stanów Zjednoczonych.

Zabawa w dużym stopniu opiera się na konieczności pozostawania w ukryciu. Należy więc unikać zahipnotyzowanych przez szaleńca wartowników, a także systemów bezpieczeństwa czy wrogo nastawionych zabawek. W grze nie zabrakło jednak scenek zręcznościowych, w trakcie rozgrywania których wykorzystuje się skonstruowane przez głównych bohaterów gadżety. W niektórych miejscach trzeba też wysilić szare komórki, rozwiązując proste mini-gry logiczne. Zabawy te dotyczą między innymi włamywania się do systemów bezpieczeństwa celem otwarcia sobie przejścia czy wyłączania określonych kamer.

Cory, Meena oraz Newton odwiedzają wiele ciekawych miejsc zlokalizowanych na terenie Waszyngtonu. Oprawa wizualna gry jest stosunkowo uproszczona, choć nie zabrakło zabawnych animacji w wykonaniu głównych bohaterów.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Cory in the House

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.