Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka Cooking Guide: Can’t Decide What to Eat? (NDS)
OkładkaCooking Guide: Can’t Decide What to Eat? (NDS)

Cooking Guide: Can’t Decide What to Eat? NDS

Interaktywny przewodnik po gotowaniu. Gracz może zapoznać się z zasadami przygotowania kilkuset różnych potraw, a także odnaleźć pożądane przepisy, korzystając z wbudowanych mechanizmów wyszukiwania.

Logiczne | o gotowaniu | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cooking Guide: Can’t Decide What to Eat? Premiera NDS

20czerwca2008

producent: Nintendo wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Cooking Guide: Can’t Decide What to Eat?

Happy Bakery

Hell's Kitchen: The Video Game

Cooking Mama

Cooking Guide: Can’t Decide What to Eat? to produkt przeznaczony dla wszelkiej maści smakoszy, pomagający w przygotowywaniu własnych potraw. Opisywana pozycja oferuje bardziej praktyczne podejście do tematyki gotowania od gier z serii Cooking Mama. Gracz może bowiem skorzystać z gotowych przepisów i cennych wskazówek, traktując grę jako interaktywny przewodnik. Cooking Guide opracowano wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli Nintendo DS.

Do dyspozycji gracza oddano bogatą w informacje bazę danych, zawierającą przepisy pochodzące z wielu różnych kuchni świata. Każdy przepis jest dokładnie przez grę opisany. Gracz może się przede wszystkim zapoznać z listą potrzebnych składników, ale przedstawiony jest też sam proces przygotowania danej potrawy. Ponadto z pomocą przychodzą liczne filmiki instruktażowe, które zazwyczaj służą objaśnaniu bardziej złożonych czynności. W miarę swoich postępów w zabawie odblokowuje się dostęp do nieznanych wcześniej przepisów. Gracz może także tworzyć listę ulubionych dań, dzięki czemu dotarcie do konkretnych przepisów zajmuje mniej czasu.

Cooking Guide wyróżnia się między innymi za sprawą bardzo rozbudowanych mechanizmów wyszukiwania potraw. Gracz może tu między innymi skorzystać z mapy świata, zaznaczając te państwa, z których najsłynniejszymi daniami chciałby się bliżej zapoznać. Przewidziano też jednak opcję użycia bardziej klasycznych wyszukiwarek. Jako parametry wyszukiwania można tu ustalić między innymi orientacyjny czas przygotowania potrawy, ilość składników, liczbę kalorii czy liczbę osób, które zasiądą do stołu.

Sporą atrakcją jest opcja umożliwiająca wpisanie posiadanych w swojej kuchni składników, używając do tego celu stylusa. Mechanizm analizuje następnie otrzymane dane, wyświetlając potrawy, które można byłoby przygotować. W grze zawarto także kilka innych modułów, pomocnych w pracy kucharza. Wbudowany kalkulator pozwala oszacować koszty jeszcze przed podjęciem jakichkolwiek działań. Już w trakcie gotowania aktywny staje się z kolei stoper.

Oprawę audiowizualną Cooking Guide: Can’t Decide What to Eat? dostosowano w głównej mierze do zapewnienia maksymalnej czytelności przekazu. Duże i czytelne ikony pomagają w nawigacji, a wypowiadane przez wirtualnego kucharza podpowiedzi ułatwiają koordynowanie własnych działań.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Cooking Guide: Can’t Decide What to Eat?

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.