Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Company of Crime (PC)

Company of Crime PC

Company of Crime to taktyczna gra strategiczna z elementami RPG, która pozwala przejąć kontrolę nad kryminalnym podziemiem Londynu z lat 60. XX wieku lub stanąć po stronie prawa i wcielić się w głównego inspektora Scotland Yardu.

Strategiczne | turowe | gangsterskie | taktyczne | elementy RPG | historyczne | lata 60. i 70. XX wieku

PC Windows
Okładka Company of Crime (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8sierpnia2020

8sierpnia2020

Steam

Company of Crime to rozbudowana gra strategiczna z elementami RPG, w której gracze tworzą własne kryminalne imperium bądź stają po przeciwnej stronie barykady i przejmują kontrolę nad elitarnym oddziałem stróżów prawa. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Resistance Games, a jej wydaniem zajęła się firma 1C Entertainment.

Fabuła

Company of Crime zabiera nas w podróż do niespokojnego Londynu z lat sześćdziesiątych XX wieku. Twórcy pozwalają nam zstąpić do kryminalnego podziemia i zacząć stopniowo przejmować nad nim kontrolę, jednocześnie dbając o przykrywkę dla naszej działalności w postaci rozmaitych legalnych „biznesów”. Z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, by wcielić się w rolę głównego inspektora londyńskiej policji określanej mianem Scotland Yard (od nazwy ulicy, przy której mieściła się jej komenda) i próbować pokrzyżować szyki przestępcom.

Mechanika

Niezależnie od tego, po której stronie konfliktu się opowiadamy, motorem gry Company of Crime są misje toczone w trybie turowym, podczas których akcję obserwujemy z lotu ptaka.

Jeśli postanowiliśmy podbić londyńskie podziemie, w ich trakcie przejmujemy kontrolę nad gangsterami, z których każdy może się pochwalić indywidualnymi zdolnościami (rozwijanymi w miarę postępów). Z pomocą owych typów spod ciemnej gwiazdy stopniowo poszerzamy swoją strefę wpływów, przejmując zarówno londyńskie puby oraz kluby, jak i nieco mniej podejrzane miejsca pokroju zakładów krawieckich czy klinik weterynaryjnych. Jeśli ich właściciele nie są skorzy do współpracy, możemy spróbować siłą zmusić ich do zmiany zdania. Przejmowanie lokacji jest o tyle ważne, że znacznie poszerzają one zakres naszych możliwości, choćby poprzez zapewnienie nam dodatkowego wyposażenia.

Jak nietrudno się domyślić, nie tylko my wykazujemy zainteresowanie tego typu miejscami. Wykonując misje, musimy liczyć się z tym, że na naszej drodze prędzej czy później staną chętni do bitki członkowie wrogiego gangu. Podczas starć liczy się przede wszystkim odpowiednia taktyka; chcąc zapewnić swoim jednostkom rozmaite bonusy, warto zadbać o odpowiednie ich umiejscowienie – choćby po to, by dać im możliwość flankowania nieprzyjaciół. Co ciekawe, podczas potyczek nasi podkomendni robią użytek przede wszystkim z własnych pięści, gdyż strzelanina mogłaby zwrócić na nich uwagę policji, która nie patyczkuje się w walce z bezprawiem. Z tego samego powodu po wszystkim warto zadbać o pozbycie się dowodów, które w jakikolwiek sposób obciążałyby naszych „chłopców”. Pomiędzy zadaniami zajmujemy się natomiast planowaniem kolejnych posunięć i rekrutacją nowych członków naszego gangu.

Rozgrywka po drugiej stronie barykady prezentuje się nieco inaczej. Kontrola nad policjantami wiąże się bowiem z koniecznością zarówno szybkiego reagowania na rozmaite zgłoszenia, jak i prowadzenia śledztw. Te ostatnie wymagają od nas zatrudniania funkcjonariuszy, którzy zapuszczają się do rozmaitych obskurnych miejsc i współpracują z wszelkiej maści informatorami. Swoistą wisienką na torcie są rajdy na „dziuple” przestępców, podczas których musimy zadbać o bezpieczeństwo policjantów i jednocześnie zabezpieczyć jak największą liczbę dowodów.

Kwestie techniczne

Company of Crime działa w oparciu o technologię Unreal Engine. Trójwymiarowa grafika tej produkcji prezentuje się przyzwoicie i dobrze oddaje atmosferę epoki, którą potęguje klimatyczny soundtrack towarzyszący zabawie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Gry podobne do Company of Crime

Wymagania wiekowe Company of Crime

18+

Wymagania sprzętowe Company of Crime

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-7400 3.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza
  • 20 GB HDD
  • Windows 10 64-bit