Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Community Inc (PC)

Community Inc PC

Gra strategiczna, wzbogacona o elementy symulacji życia i survivalu, za której stworzeniem stoi brazylijskie studio T4 Interactive.

Strategiczne | fantasy | ekonomiczne | symulator życia

PC Windows
Okładka Community Inc (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

3sierpnia2017

3sierpnia2017

Steam

Community Inc to gra strategiczna z elementami symulacji życia i survivalu, autorstwa brazylijskiego zespołu T4 Interactive. Produkcja została wydana przez firmę tinyBuild, a pojawiła się na platformie PC.

Fabuła

W Community Inc trafiamy do fantastycznej krainy i przejmujemy kontrolę nad grupą osadników zwanych Lings. Warstwa fabularna nie odgrywa tutaj szczególnie ważnej roli – wcielając się w rolę zarządcy nowo powstałej wioski, musimy zadbać nie tylko o jej rozwój, lecz także o indywidualne potrzeby naszych podopiecznych.

Mechanika

W wydanym na platformie PC Community Inc zabawa toczy się na zróżnicowanych mapach generowanych proceduralnie lub tworzonych od podstaw przez samych graczy. Podobnie jak ma to miejsce w wielu innych grach tego typu, filarem rozgrywki jest pozyskiwanie surowców i stawianie kolejnych budynków. Wśród dostępnych budowli nie brakuje zarówno konstrukcji produkcyjnych, jak i budynków o typowo użytkowym charakterze. Warto przy tym pamiętać o tworzeniu dróg – usprawniają one komunikację, zwiększają prędkość poruszania się mieszkańców i przyspieszają całą machinę produkcyjną. Ponadto w grze pojawił się rozbudowany system craftingu – w toku przygody możemy wytwarzać ponad 150 przedmiotów, takich jak choćby szafki zwiększające przestrzeń magazynową.

Jak wspomniano wcześniej, podczas zabawy musimy dbać o indywidualne potrzeby naszych podopiecznych – jest to warunek konieczny, by oddana w nasze ręce wioska dobrze prosperowała i podlegała rozwojowi. Mieszkańcy mogą sprawiać problemy – kłótnie spowodowane kiepskim nastrojem nierzadko przeradzają się w większe spory, co zazwyczaj nie kończy się zbyt dobrze dla całej osady. To właśnie dlatego ważne jest zapewnienie poddanym dachu nad głową, źródła dochodów, pożywienia i odpowiednich ubrań. Jakby tego było mało, dodatkowe niebezpieczeństwo stanowią agresywne, fantastyczne istoty i zmienne, niekiedy gwałtowne warunki atmosferyczne. Istotną rolę odgrywa również utrzymywanie mniej lub bardziej przyjaznych kontaktów z innymi rasami oraz handel. Należy odnotować, że jeśli sprawy nie idą po naszej myśli, możemy w każdej chwili sprzedać całą wioskę i zacząć wszystko od początku.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna Community Inc może się podobać – całość utrzymano w barwnej, kreskówkowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.5 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Community Inc

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Community Inc

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i3 3.0 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 1050 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Dual Core 2.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 9800 GT lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7/10