Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneSwitchPC
Okładka New Frontier Days: Founding Pioneers (Switch)
OkładkaNew Frontier Days: Founding Pioneers (Switch)

New Frontier Days: Founding Pioneers

Nieskomplikowana gra strategiczna opracowana przez studio Arc System Works. Gracz przejmuje kontrolę nad grupą osadników, a jego zadaniem jest stworzenie od podstaw dobrze prosperującej wioski oraz dbanie o potrzeby mieszkańców.

Strategiczne | ekonomiczne | widok izometryczny | budowa miasta

Kolekcja gier
Obserwuj grę

New Frontier Days: Founding Pioneers Premiera

23mar2017

Switch

8cze2017

PC

New Frontier Days: Founding Pioneers jest nieskomplikowaną grą strategiczną, opracowaną przez studio Arc System Works. Produkcja została wydana między innymi na platformie PC i Switch.

Fabuła

W New Frontier Days: Founding Pioneers fabuła odgrywa drugoplanową rolę. Gracz przejmuje kontrolę nad grupą osadników, a jego zadaniem jest stworzenie od podstaw dobrze prosperującej wioski oraz dbanie o potrzeby mieszkańców.

Mechanika

W wydanym na platformę PC i Switch New Frontier Days: Founding Pioneers akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym. Zabawę rozpoczynamy z jednym budynkiem i zaledwie kilkoma osadnikami, których wysyłamy do pracy celem pozyskania surowców niezbędnych do rozbudowy wioski. Poddani mogą zajmować się górnictwem, wyrębem drzew, rybołówstwem, a także polowaniami na dziką zwierzynę. Kiedy już zgromadzimy wystarczającą ilość zapasów, nie pozostaje nam nic innego, jak napędzić machinę produkcyjną i stawiać kolejne budynki – mowa zarówno o obiektach produkcyjnych (pokroju młynów, fabryk i farm), jak i o konstrukcjach typowo użytkowych (jak choćby domy zwiększające limit populacji).

Nasi podopieczni nie są jednak jedynymi mieszkańcami terenów, które staramy się zagospodarować – na ich drodze nierzadko stają wspomniani wcześniej przedstawiciele miejscowej fauny. Zwierzęta pozwalają się oswoić, stanowiąc tym samym realne wsparcie dla osadników – pomagają im w polowaniach, a nawet dają się wykorzystywać w charakterze wierzchowców. W miarę czynionych postępów otrzymujemy specjalne karty zwane Invention Cards – umożliwiają one modyfikację wybranych parametrów rozgrywki, wpływając na przykład na szybkość pozyskiwania plonów.

Tryby gry

Na New Frontier Days: Founding Pioneers składają się trzy zróżnicowane warianty rozgrywki. Podstawowym jest Story Mode, w którym na wykonanie czeka szereg zadań, a w meandry rozgrywki wprowadza nas asystentka Jessica. Ponadto na sprawdzenie czeka tryb Survival Mode – po wybraniu jednego z pięciu poziomów trudności stawiamy tutaj czoła rozmaitym wyzwaniom sprawdzającym nasze zdolności survivalowe. Ostatnim modułem jest Free Mode, gdzie możemy do woli rozbudowywać swoją osadę, wykorzystując przy tym wszystkie zdobyte Invention Cards.

Kwestie techniczne

New Frontier Days: Founding Pioneers charakteryzuje się przyjemną dla oka oprawą graficzną, utrzymaną w kreskówkowym stylu. Z uwagi na stosunkowo prosty schemat rozgrywki, tytuł jest przeznaczony przede wszystkim dla młodszych graczy oraz osób niezaznajomionych ze specyfiką tego typu produkcji.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe New Frontier Days: Founding Pioneers: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
Switch