Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Cliff Empire (PC)
OkładkaCliff Empire (PC)

Cliff Empire PC

Gra strategiczna typu city builder osadzona w realiach postapokaliptycznych. Gracz obejmuje w niej zarząd nad kilkoma miastami znajdującymi się na szczytach potężnych klifów. Za stworzenie Cliff Empire odpowiada niezależne studio Lion's Shade.

Strategiczne | ekonomiczne | postapokalipsa | indie | budowa miasta

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cliff Empire Premiera PC

wczesny dostęp

26kwietnia2018

6sierpnia2019

Steam

6sierpnia2019

producent: Lion's Shade wydawca: Lion's Shade Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Cliff Empire

Frostpunk

Banished

Flotsam

Cliff Empire jest osadzoną w realiach postapokaliptycznych grą z gatunku city builder, wyprodukowaną i wydaną przez Lion's Shade. W czasie zabawy gracz obejmuje kontrolę nad kilkoma osadami. Jego zadaniem jest równoczesna rozbudowa tych miast i dbanie o potrzeby ich mieszkańców.

Fabuła

Świat przedstawiony w Cliff Empire uległ nuklearnej zagładzie. W wyniku skażenia cała powierzchnia planety pokryła się radioaktywną, trującą mgłą. Jedynym miejscem, gdzie ludzie są w stanie przetrwać, są szczyty specjalnie w tym celu wzniesionych klifów.

Mechanika

Cliff Empire zalicza się do klasycznych przedstawicieli gatunku city builder. Gracz obejmuje kontrolę nad kilkoma działającymi niezależnie (ale wzajemnie połączonymi) miastami. Jego zadaniem jest równoczesna rozbudowa wszystkich osad i dbanie o potrzeby ich mieszkańców. Do tego celu udostępniono ponad 120 budynków, które można postawić (mając na uwadze to, że miejsce jest ograniczone). Dodatkowo w czasie rozgrywki można opracować 48 nowych technologii, które usprawnią działanie małej metropolii.

W czasie zabawy gracze mogą produkować 15 różnych typów towarów, które następnie można dystrybuować wśród mieszkańców lub sprzedawać innym miastom. W produkcji zaimplementowany został system dynamicznej zmiany pogody i klęski żywiołowe, co również wpływa na sytuację gospodarczą.

Tryby gry

Cliff Empire oferuje tylko rozgrywkę single player. Do dyspozycji graczy oddano 15 misji fabularnych, za których ukończenie odblokowywane są nowe lokacje. Dodatkowo w produkcji zaimplementowano tryb piaskownicy.

Kwestie techniczne

Cliff Empire oferuje trójwymiarową oprawę graficzną. W czasie zabawy gracze mogą obserwować miasto w widoku izometrycznym, a także poruszać się jego ulicami.

Tryb gry: single player  

Cliff Empire cena w dniu premiery: 43,99 PLN

Wymagania wiekowe Cliff Empire: 12+

Cliff Empire Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7