Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Civilization: Call to Power (PC)

Civilization: Call to Power PC

Alternatywna wersja kultowej “Cywilizacji”, której nie przygotował twórca serii, czyli Sid Meier. W produkcji wcielamy się w przywódcę jednej z dostępnych nacji i dbamy o jej rozwój.

Strategiczne | ekonomiczne | turowe | 4X | sandbox | multiplayer | strategiczne wojenne

PC Windows
Okładka Civilization: Call to Power (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31marca1999

25września1999

pudełko PL

Civilization Sida Meiera uznawane jest za jedną z najwybitniejszych gier wszechczasów. Jej „klon” autorstwa programistów z Activision, pomimo tego, że stworzył ją zespół zupełnie nie związany z pierwowzorem, miał być naprawdę udanym połączeniem wszystkich zalet swoich poprzedniczek i wielu nowych pomysłów. Co od razu widać – to zastosowanie grafiki na miarę dzisiejszych czasów, a przede wszystkim wykorzystanie nowego interfejsu do zarządzania naszymi miastami. Niestety próba odróżnienia się „na siłę” od gry Sida Meiera spowodowała zarzucenie wielu ciekawych pomysłów z Civilization, a inne zostały zmienione w sposób, który nie zupełnie nie podobał się miłośnikom pierwowzoru. Dodając do tego słabą AI, błędy, brak przygotowanych map i scenariuszy nie można się dziwić, że gra nie zyskała wielu fanów. Znacznie wydłużony został czas tworzenia naszej cywilizacji, którą teraz tworzymy do roku 3000. Naszą ekspansję nie ograniczamy tylko do powierzchni – mamy możliwość podboju głębin morskich i przestrzeni kosmicznej. Do dyspozycji gracza zostało oddanych 65 rodzajów jednostek, 80 typów budynków, 35 cudów świata i 100 technologii do opracowania. Obok „klasycznej”, siłowej formy oddziaływania na inne państwa w Call to Power mamy inne możliwości takie jak wojna ekonomiczna lub propagandowa czy terroryzm ekologiczny. W grze jest też zawarty edytor scenariuszy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 142 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79 PLN

Wymagania wiekowe Civilization: Call to Power

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Civilization: Call to Power

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 200 MHz, 64 MB RAM, 400 MB HDD, karta dźwiękowa

Jak będzie wyglądać Civilization IV?
Jak będzie wyglądać Civilization IV?

wiadomość4 grudnia 2004

Cokolwiek enigmatyczna wydaje się sprawa, dokonanej przez korporację Atari przed niewiele ponad tygodniem (vide news z 25 listopada 2004), sprzedaży praw do legendarnej marki Civilization tajemniczemu kupcowi za około dwadzieścia milionów USD. Z kolei bardzo klarowny jest artykuł z najnowszego numeru prestiżowego magazynu PC Gamer, traktujący o czwartej części kultowej „Cywilizacji”.

Starsze gry w nowych cenach

wiadomość1 sierpnia 2001

Od dziś możemy kupić kilka znanych gier, które jakiś czas temu pojawiły się na rynku. Różnica polega na tym, że są one dostępne w nowej, niższej cenie.