Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka City of Gangsters (PC)
OkładkaCity of Gangsters (PC)

City of Gangsters PC

City of Gangsters od studia SomaSim jest turową strategią ekonomiczną, w której rozbudowujemy imperium mafijne w czasach amerykańskiej prohibicji. Zaczynając od zera, naszym zadaniem jest zapewnić miastu alkohol i przy okazji rozprawić się z konkurencją.

Strategiczne | ekonomiczne | turowe | gangsterskie | dwudziestolecie międzywojenne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

City of Gangsters Premiera PC

październik2021

Steam

październik2021

producent: SomaSim wydawca: Kasedo Games Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

City of Gangsters to turowa strategia ekonomiczna gra od SomaSim. Tytuł nie jest debiutem studia, deweloperzy mają już na swoim koncie inne produkcje strategiczne (1849 oraz Project Highrise). City of Gangsters pozwala nam rozbudować własne mafijne imperium. Wcielamy się w rolę początkującego gangstera w latach prohibicji, który za cel bierze sobie opanować miasto, zaopatrując je w alkohol. W tym celu musimy stworzyć tajne destylarnie, kanały zbytu, zwerbować kompetentnych podwładnych, a ostatecznie pozbyć się konkurencji. Należy jednak się śpieszyć, gdyż prohibicja nie będzie trwać wiecznie.

Fabuła

W City of Gangsters wcielamy się w początkującego mafiosa, który postanowił wykorzystać wprowadzenie w USA prohibicji. Grę rozpoczynamy w latach 20. XX wieku. Na podbicie miasta mamy jednak ograniczoną ilość czasu, gdyż rozgrywka kończy się w 1933 roku, czyli wraz z ponownym zalegalizowaniem alkoholu.

Mechanika

City of Gangsters jest ekonomiczną grą turową, w której zadaniem gracza jest stworzyć od podstaw rodzinę mafijną. W tym celu musimy zadbać o stałe dostawy alkoholu, rynki zbytu, a także pilnować, aby nasza konkurencja nie urosła zbytnio w siłę.

Podstawowym surowcem w grze są różne rodzaje alkoholu. Naszym zadaniem jest dostarczyć obywatelom to, czego w danej chwili chcą. Trunki pozyskujemy w różny sposób: możemy otwierać własne destylarnie lub importować towar spoza miasta. Ważne jest, aby kontrolować zapotrzebowanie na nasze produkty, gdyż klienci chcący kupić wino do obiadu będą mniej skłonni nabyć coś mocniejszego (a już na pewno nie będą chcieli płacić za to zbyt dużo). Oczywiście mając już alkohol, równie ważne jest dostarczenie go do miejsc, w których będzie sprzedawany.

Kluczem do sukcesu w City of Gangsters jest odpowiednie oddelegowanie zadań naszym podwładnym. To oni będą dostarczać towary oraz załatwiać porachunki z innymi rodzinami.

Świat mafijny nie należy do przyjaznych, a zaufanie jest na wagę złota. Ludzie dzielą się na tych, którzy nam sprzyjają i tych, których należy do siebie przekonać. Warto się tym zająć, gdyż lubiące nas osoby będą otwarte na nowe, bardziej dochodowe interesy.

Koneksje oraz inni członkowie mafijnej rodziny pozwolą nam zwiększać wpływy w mieście. Na opanowanych terenach możemy zakładać nowe destylarnie, a także sprzedawać towar, dlatego też warto regularnie poszerzać zasięg naszych granic – jeżeli trzeba, to siłą.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe City of Gangsters: 16+