Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Circle Empires Rivals (PC)
OkładkaCircle Empires Rivals (PC)

Circle Empires Rivals PC

Circle Empires Rivals to sequel wydanej w 2018 roku strategii czasu rzeczywistego. Założenia rozgrywki nie uległy zmianie; gracz ponownie rozbudowuje swoją osadę na okrągłej wysepce i podbija sąsiednie tereny. Tym razem jednak nacisk położony został na rozgrywkę wieloosobową.

Strategiczne | fantasy | RTS | indie

Circle Empires Rivals Premiera PC

15kwietnia2020

Steam

15kwietnia2020

producent: Luminous wydawca: Iceberg Interactive Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Circle Empires Rivals

Northgard

Bad North

Crush Your Enemies

Circle Empires Rivals to skupiona na potyczkach wieloosobowych strategia czasu rzeczywistego, której akcja toczy się na podzielonej na okręgi mapie. Tytuł jest sequelem wydanego w 2018 roku Circle Empires. Za produkcję odpowiada niezależne studio Luminous.

Mechanika

Mechanika w Circle Empires Rivals nie uległa znaczącym zmianom w stosunku do poprzedniczki. Tytuł jest klasycznym RTS-em, w którym zaczynamy na niewielkim obszarze i mamy do dyspozycji tylko podstawowe budynki. Celem jest rozbudowa własnej osady oraz wyszkolenie wojska potrzebnego do pobijania nowego terytorium.

Zabawa odbywa się na proceduralnie generowanej mapie, na której rozmieszczone są połączone wąskimi przejściami kręgi. Każdy z nich charakteryzuje się innym środowiskiem oraz surowcami, które można na nim zgromadzić. Dodatkowo zamieszkiwane są one przez różne typy przeciwników, z których trzeba oczyścić obszar, by móc przejąć jego dobra. Circle Empires Rivals powiększa pulę oponentów znaną z poprzedniej części o wiele nowych jednostek.

Ważną rolę w zabawie pełni także rozwój jednostek. Wraz z postępem zabawy każda postać zdobywa doświadczenie, które umożliwia jej awansowanie na wyższy poziom.

Tryby gry

Circle Empires Rivals, w przeciwieństwie do poprzedniczki, pozwala nie tylko na zabawę w pojedynkę. Gracze mogą także rozgrywać wspólne partie, walcząc między sobą o wpływy lub współpracując.

Kwestie techniczne

Circle Empires Rivals charakteryzuje się prostą i kolorową oprawą graficzną.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Circle Empires Rivals cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Circle Empires Rivals: Odpowiednia dla każdego wieku.

Circle Empires Rivals Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 3.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7(SP1)/8/10