Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Circle Empires (PC)

Circle Empires PC

Circle Empires to niezależna gra RTS w klimacie fantasy. Klasyczna dla gatunku rozgrywka została połączona z nietypową mechaniką podboju podzielonego na kręgi świata.

Strategiczne | fantasy | RTS | indie

PC Windows
Okładka Circle Empires (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

8sierpnia2018

8sierpnia2018

Steam

Circle Empires jest dostępną na PC nietypową strategią czasu rzeczywistego, której akcja toczy się na podzielonych na kręgi, proceduralnie generowanych mapach. Gra została zaprojektowana z myślą o rozgrywce jednoosobowej. Za tę produkcję odpowiada niezależne studio Luminous.

Mechanika

Po wybraniu preferowanego trybu rozgrywki, poziomu trudności oraz rozmiaru mapy, przystępujemy do właściwej gry. Rozgrywka została zaprojektowana zgodnie z duchem klasycznych RTS-ów. Rozpoczynamy zabawę, mając do dyspozycji niewielką liczbę podstawowych jednostek i najprostszych budowli. Systematycznie rozwijamy swoje królestwo, rekrutując kolejne oddziały, zdobywając surowce, rozmieszczając budynki i przejmując nowe terytoria.

Świat gry jest proceduralnie generowany, więc przy każdej rozgrywce mapa wygląda nieco inaczej. W każdym wypadku jest jednak podzielona na połączone wąskimi przejściami kręgi, które symbolizują inne krainy, w których możemy natrafić na wartościowe surowce, bandytów lub krwiożercze monstra. Oczyszczenie danego kręgu z mieszkających w nim istot jest równoznaczne z przyłączeniem go do naszego królestwa. Największym wyzwaniem są walki z bossami, których jest w sumie 12.

Bitwy odbywają się w czasie rzeczywistym i mogą w nich brać udział setki jednostek. Możemy równocześnie prowadzić działania na wielu frontach. Kierowane przez nas oddziały po każdym boju zdobywają punkty doświadczenia i poziomy, co bezpośrednio wpływa na ich zdolności w walce.

W Circle Empires znalazło się miejsce dla ponad 150 rodzajów potworów, budynków i zasobów. Do naszej dyspozycji oddano też 18 grywalnych ras, z których każda ma swojego lidera o unikalnych zdolnościach.

Tryby gry

Oprócz wyboru poziomu trudności oraz rozmiaru mapy możemy zdecydować się na jeden z dwóch trybów rozgrywki. Pierwszym jest tryb Boss Hunt, podczas którego naszym celem jest pokonanie potężnego bossa, który zamieszkuje jeden z kręgów.

Drugi z dostępnych trybów to Full Conquest. Tu musimy oczyścić i zająć wszystkie kręgi/krainy na mapie. Dopiero po spełnieniu tego warunku możemy poczuć się prawdziwym władcą i cieszyć się triumfem.

Kwestie techniczne

Gra Circle Empires rozpoczynała jako dostępne do pobrania za darmo demo. Dzięki ogromnemu zainteresowaniu graczy twórcy zdecydowali się na rozbudowanie swojej produkcji do pełnej, udoskonalonej i rozbudowanej wersji.

Oprawa graficzna jest bardzo prosta, kolorowa i przyjemna dla oka. Stylistyką przypomina niektóre mobilne gry, zwłaszcza Kingdom Rush z 2011 roku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 28,99 PLN

Gry podobne do Circle Empires

Wymagania wiekowe Circle Empires

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Circle Empires

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i3-2100 3.1 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GT 1030 / Radeon HD 6850 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 10
Minimalne: Dual Core 1.7 GHz, 3 GB RAM, karta grafiki 1 GB Intel HD lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7 SP1/8/10