Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Chaser (PC)

Chaser PC

Dynamiczna gra akcji przenosząca nas do odległej przyszłości, gdzie wcielając się w postać tajnego agenta Chaser’a musimy pomóc mu odzyskać utraconą pamięć i dowiedzieć się czemu wszyscy pragną jego śmierci.

Akcji | FPP | science fiction | strzelanki

PC Windows
Okładka Chaser (PC)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

20czerwca2003

Chaser to dynamiczna gra akcji, w której obserwujemy toczące się wydarzenia z perspektywy pierwszej osoby. Przenosi nas do odległej przyszłości, 44 lata po założeniu pierwszej kolonii na Marsie. Gracze wcielają się w postać tajnego agenta Chasera, który został ciężko ranny podczas wykonywania sekretnej operacji i stracił pamięć. Teraz nie wiedząc czemu stał się celem ataków jednostek sił specjalnych oraz kilkunastu gangów, u których znajduje się na szczycie czarnej listy. Wokół giną znajomi i osoby z nim związane, a on nie ma pojęcia dlaczego.

Rozpoczynając grę wyruszamy śladem jego tajemniczej przeszłości by dowiedzieć się czemu tak nagle stał się celem ataków. Wkraczamy w napiętą, owiana tajemniczością atmosferę gry, wspomaganą przebłyskami utraconej pamięci głównego bohatera. Musimy odnaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania. Będzie to jednak bardzo niebezpieczna podróż, obfitująca w krwawą walkę i świst zbyt blisko przelatujących kul. Wartka akcja toczy się w wielu nietypowych miejscach – na statku kosmicznym H.M.S. Majestic, na Syberii, w ziemskiej metropolii Montack, na Marsie, itp. Przed nami cała gama wrogów do pokonania, wśród nich członkowie gangów, komandosi, służby specjalne, itp. W walce używamy wielu rodzajów wyposażenia, broni i innych gadżetów. Gra została wykonana przy użyciu zaawansowanego silnika graficznego „CloakNT”. Oferuje on mnogość efektów specjalnych: Pixel Shaders, Vertex Shaders, Cube Mapping, Bump Mapping, volumetric fog, itd. Gra zawiera sugestywne i realistyczne odgłosy dźwiękowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 2 CD

Ocena gry 7.105 / 10 na podstawie 205 ocen czytelników.

Wymagania sprzętowe Chaser

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1 GHz, 356MB RAM, 64 MB akcelerator 3D, 1.35 GB HDD

Chaser - recenzja gry

Recenzja 27 stycznia 2004, 11:05

Nie zauważyłem za to większych błędów podczas akcji w trybie „bullet time”, który - dla informacji zaszokowanych - również w grze występuje. Co prawda ogólne wykonanie, jak i animacja połączona ze swobodą bohatera bardziej przypadły mi do gustu w słynnym pierwowzorze, którego tytułu nie muszę chyba wymieniać, niemniej jednak także tutaj rzeź w zwolnionym tempie na stojących w osłupieniu grupkach wrogów sprawia wiele satysfakcji.