Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitchPS4
Okładka Chained Echoes (PC)

Chained Echoes

Chained Echoes to produkcja inspirowana 16-bitowymi japońskimi grami RPG. Gracz trafia w niej do świata łączącego w sobie elementy fantasy oraz science fiction, a jego zadaniem jest zakończenie wojny trawiącej krainę.

RPG | fantasy | science fiction | widok izometryczny | 2D | jRPG

Okładka Chained Echoes (PC)

data premiery gry:

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Chained Echoes to gra fabularna inspirowana 16-bitowymi produkcjami pochodzącymi z konsoli SNES. Za produkcję tytułu odpowiada Matthias Linda. Wydania zaś podjęło się studio Deck13, które w swoim portfolio posiada takie tytuły, jak The Surge 2.

Fabuła

Akcja przedstawiona w Chained Echoes ma miejsce na łączącym w sobie elementy fantasy i science fiction kontynencie Valandis. Kraina ta od wielu lat jest trawiona przez wojnę trzech królestw. Zadaniem gracza jest zażegnanie konfliktu.

Mechanika

Chained Echoes to klasyczny przedstawiciel gatunku RPG. W czasie przygody gracz eksploruje świat, zbiera drużynę, rozmawia z napotkanymi postaciami niezależnymi, wykonuje różnorodne zadania oraz prowadzi turowe walki.

W produkcji nie zabrakło także systemu rozwoju postaci. Wraz z postępami w rozgrywce gracz awansuje na kolejne poziomy, dzięki czemu zyskuje nowe zdolności. Dodatkowo w kolejnych lokacjach można odkryć także potężniejszy ekwipunek, który poprawi statystyki bohatera.

Oprócz pieszej eksploracji świata, gracz może także skorzystać z dwóch pojazdów. Pierwszym z nich jest mech. Maszyna ta wyposażona jest w potężną broń laserową, co przydaje się w czasie walk. Drugi środek lokomocji stanowi sterowiec, który pomaga dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

Kwestie techniczne

Chained Echoes jest inspirowane 16-bitowymi jRPGami. W związku z tym grafika została stworzona w oparciu o technikę pixel art, a całość ukazana jest w widoku izometrycznym. Również ścieżka dźwiękowa ma przypominać tę z gier fabularnych wyprodukowanych z myślą o pierwszym PlayStation.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Chained Echoes

Wymagania wiekowe Chained Echoes

12+

PC
PS4
Switch