Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4XONESwitchiOSAND
Okładka Cat Quest II (PC)

Cat Quest II

Cat Quest II: The Lupus Empire

Kontynuacja ciepło przyjętej gry RPG akcji, w której trafiamy do zamieszkiwanej przez koty krainy Felingard. Naszym nadrzędnym celem w Cat Quest II jest obsadzenie na tronach dwóch książąt odsuniętych od władzy.

RPG | fantasy | widok izometryczny | multiplayer | na 2 osoby | indie | kooperacja | psy | koty | RPG akcji | podzielony/wspólny ekran

Okładka Cat Quest II (PC)

producent: The Gentlebros

wydawca: pQube

Strona oficjalna

data premiery gry:

24wrz2019

PC

24paź2019za 9dni

PS4 Switch XONE

2020

iOS AND

Cat Quest II jest kontynuacją ciepło przyjętej gry RPG akcji z 2017 roku. Produkcja została opracowana przez autorów oryginału, czyli niezależne studio The Gentlebros, a jej wydaniem zajęła się firma pQube.

Fabuła

Cat Quest II zabiera nas w podróż do fantastycznej, zamieszkiwanej przez koty krainy Felingard, toczącej wojnę z psim Imperium Lupus. Główni bohaterowie tego tytułu są odsuniętymi od władzy książętami obu tych gatunków, których nietypowe okoliczności zmusiły do współpracy. Protagoniści muszą zrobić wszystko, by odzyskać należne im trony.

Mechanika

W grze Cat Quest II akcję ukazano z lotu ptaka. Twórcy oddają w nasze ręce rozległy otwarty świat, na który składają się malownicze wysepki, piaszczyste pustynie, a także pełne pułapek i przeszkód lochy. Motorem gry są zadania popychające do przodu fabułę, a towarzyszą im misje poboczne, zlecane przez mieszkańców krainy Felingard. Poza tym ważną rolę odgrywają tutaj starcia z przeciwnikami, podczas których musimy wykazać się zręcznością oraz umiejętnie korzystać z rozbudowanego arsenału broni białej i zaklęć; jego dopełnieniem są liczne zdolności pasywne, których wachlarz poszerzamy w miarę postępów.

Tryby gry

Cat Quest II pozwala na zabawę w pojedynkę (w tym wypadku możemy swobodnie przełączać się pomiędzy bohaterami), a także na kooperacyjną rozgrywkę na wspólnym ekranie (nie dotyczy wersji na urządzenia mobilne).

Kwestie techniczne

Cat Quest II posiada barwną grafikę utrzymaną w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce znanej z pierwowzoru. Zabawa toczy się przy akompaniamencie soundtracku tworzącego atmosferę wielkiej przygody.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Cat Quest II

12+

Wymagania sprzętowe Cat Quest II

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-7500U 2.7 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki Intel HD 620 lub lepsza, 600 MB HDD, Windows 10
Minimalne: Intel Core i3-2100 3.1 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD 520 lub lepsza, 600 MB HDD, Windows 7

PC
PS4
Switch
XONE
iOS
AND