Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Castle of Shikigami III (Wii)
OkładkaCastle of Shikigami III (Wii)

Castle of Shikigami III Wii

Dynamiczna strzelanina z akcją obserwowaną z lotu ptaka. Wybieramy jednego z dziesięciu dostępnych bohaterów, stając do nierównej walki z hordami przeciwników.

Zręcznościowe | strzelanki | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Castle of Shikigami III Premiera Wii

29kwietnia2008

producent: Alfa System wydawca: Aksys Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Castle of Shikigami III

The House of the Dead: Overkill

Ghost Squad

Gyrostarr

Castle of Shikigami III to dynamiczna strzelanina, w której gracz nieustannie przemieszcza się w stronę górnej części ekranu, eliminując pojawiających się na jego drodze wrogów. Opisywana produkcja pierwotnie zadebiutowała na automatach do gier, ciesząc się dużą popularnością na terytorium Japonii.

Akcja omawianej strzelaniny rozgrywa się w magicznej krainie o nazwie Alcaland. Gracz może dokonać wyboru pomiędzy dziesięcioma różnymi wojownikami, różniącymi się nie tylko wyglądem, ale i wykorzystywanymi typami broni czy przydzielonymi mocami. Sterowana postać wyrusza na zbadanie tajemniczych zniknięć ludności cywilnej. W tym celu należy udać się do znajdującego w okolicy łabędziego zamku. Kolejny postępy w fabule obrazowane są za pośrednictwem krótkich scenek przerywnikowych, utrzymanych w konwencji anime. Gracz w sumie do pokonania ma pięć głównych etapów. Podejmowane w trakcie rozgrywki decyzje wpływają jednak na dalszy rozwój wydarzeń, co prowadzi do jednego z wielu dostępnych zakończeń.

Wydarzenia obserwowane są z lotu ptaka, a gracz bezpośrednio steruje postacią wybranego przez siebie bohatera. Właściwa rozgrywka opiera się niemal wyłącznie na masowej eksterminacji przeciwników. Są to zarówno standardowe potwory, jak i zdecydowanie silniejsi bossowie. Castle of Shikigami III wyróżnia się tu między innymi za sprawą zastosowanego mechanizmu nagradzania gracza za jego osiągnięcia. Liczba zdobytych w każdej walce punktów uzależniona jest od stopnia podjętego ryzyka. Osiąganie najlepszych rezultatów możliwe jest więc tylko wtedy, gdy gracz zdecyduje się postawić życie prowadzonej przez siebie postaci na szali. Wykonywanie odważnych akcji pozwala też na szybsze odblokowanie potężnych broni.

Opisywana wersja na Wii od swojego pierwowzoru odróżnia się przede wszystkim dodaniem trybu multiplayer, w którym dwóch graczy bawi się na wspólnym ekranie. Uczestnicy rozgrywki działają wtedy w kooperacji, wspólnymi siłami pokonując potwory. Producent dodał ponadto tryb o nazwie Dramatic Change Mode, w którym możliwe staje się dowolne przełączanie pomiędzy grywalnymi bohaterami. Jest to tym bardziej istotne, iż gra cechuje się wysokim poziomem trudności rozgrywki.

Oprawa wizualna Castle of Shikigami III prezentuje typowy dla produkcji z tego gatunku poziom wykonania. Na ekranie obserwuje się liczne eksplozje i inne ciekawe efekty, towarzyszące prowadzonym przez siebie walkom.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Castle of Shikigami III: 12+