Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Castle in the Darkness II (PC)
OkładkaCastle in the Darkness II (PC)

Castle in the Darkness II PC

Platformówka w stylu retro z elementami RPG, nawiązująca do klasyków gatunku metroidvania. Za Castle In The Darkness II odpowiada niezależne studio LABS Works z Mattem Kapem, twórcą pierwszej części, na czele.

Zręcznościowe | fantasy | platformówki | elementy RPG | 2D | metroidvania | indie | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Castle in the Darkness II Premiera PC

luty2022

producent: LABS Works wydawca: Nicalis

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Castle in the Darkness II

Cave Story

Super Meat Boy

Owlboy

Castle In the Darkness II jest kontynuacją dwuwymiarowej gry platformowej z 2015 roku, powstałą w studiu LABS Works. Zostało ono założone w 2018 roku przez Simona Parzera i Matta Kapa, twórców The Binding of Isaac: Rebirth. Niezależny zespół deweloperski odpowiada również za grę zręcznościową zatytułowaną Astalon: Tears of the Earth.

Fabuła

Fabuła gry dzieje się po wydarzeniach z pierwszej części, której akcja rozgrywała się na terenie królestwa Alexandria. Ponownie wcielamy się w walecznego bohatera, który w Castle In the Darkness uratował księżniczkę z rąk złego czarnoksiężnika i przywrócił ład w krainie, likwidując zastępy potworów.

Mechanika

Mechanika w Castle In the Darkness II nie zmieniła się względem oryginału. Jest to nadal klasyczna i dość wymagająca platformówka z elementami RPG. Głównym zadaniem jest eksploracja mrocznych zakątków dwuwymiarowych lokacji, odkrywanie w nich kolejnych sekretów i pokonywanie licznych wrogów, w tym silnych bossów. W trakcie postępów postać rozwija się, a gracz odblokowuje dostęp do nowych umiejętności oraz wielu potężniejszych broni i przedmiotów, ułatwiających walkę z przeciwnikami.

Castle In the Darkness II, jak przystało na kontynuację, zostało usprawnione pod wieloma względami. Świat gry został wyraźnie rozbudowany, a co za tym idzie – poszczególne poziomy mają więcej ścieżek i ukrytych obszarów. Te odblokowują się po spełnieniu określonych wymagań, jak to zwykle bywa w produkcjach typu metroidvania. Tytuł doczekał się też pomniejszych zmian, jak dodanie minimapy, której brakowało w oryginale.

Kwestie techniczne

Castle In the Darkness II zostało opracowane w klasycznym stylu pixelartowym, nawiązującym do 8-bitowych produkcji z lat 80. i 90. XX wieku, ale jako że od premiery poprzedniczki upłynęło kilka lat, to oprawa wizualna prezentuje wyższy poziom. Mat Kap skomponował dynamiczną ścieżkę dźwiękową, nawiązując ponownie stylem do kultowych reprezentantów gatunku metroidvania, czyli klasycznych odsłon serii Castlevania i Metroid.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Castle in the Darkness II: Odpowiednia dla każdego wieku.