Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Car Tycoon (PC)

Car Tycoon PC

Car Tycoon to gra strategiczno-ekonomiczna, w której gracze mogą wcielić się w szefa firmy zajmującej się projektowaniem, konstruowaniem, dystrybucją oraz sprzedażą pięknych i lśniących samochodów.

Strategiczne | ekonomiczne

PC Windows
Okładka Car Tycoon (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4stycznia2002

10kwietnia2002

pudełko PL

Car Tycoon to gra strategiczno-ekonomiczna, w której gracze mogą wcielić się w szefa firmy zajmującej się projektowaniem, konstruowaniem, dystrybucją oraz sprzedażą pięknych samochodów. Grę rozpoczynamy jako mała płotka motoryzacyjnej branży, a naszym celem jest stworzenie największej światowej korporacji sprzedającej samochody. Jednak droga na szczyt nie będzie prosta. Musimy wykazać się sporymi umiejętnościami ekonomicznymi, gospodarczymi oraz wyczuciem rynku i znajomością panujących w danej chwili trendów, by nasze konstrukcje podobały się klientom i przyciągały ich do naszych salonów.

Akcja gry toczy się w latach największego rozkwitu przemysłu samochodowego 1950 – 2006. Oczekuje na nas ponad 40 scenariuszy, w których do naszej dyspozycje zostanie oddane ponad 300 rodzajów samochodów i ponad 300 typów odmiennych budynków i instalacji. Gra oferuje możliwość samodzielnego projektowania samochodów z ponad 100 elementów. Wszystko to zostało okraszone ładną grafiką umożliwiającą graczowi obserwację żyjących miast, poruszających się samochodów, itp. Gdy znudzi się zabawa samemu z komputerem można zaprosić kolegów. Gra umożliwia grę do czterech osób równocześnie.

  • Wiele różnych typów samochodów, między innymi: pick-upy, limuzyny, samochody sportowe.
  • Symulacja działania wielkich firm zajmujących się sprzedażą samochodów.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 664 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Gry podobne do Car Tycoon

Wymagania wiekowe Car Tycoon

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Car Tycoon

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
Car Tycoon - recenzja gry
Car Tycoon - recenzja gry

Recenzja 15 kwietnia 2002, 13:43

W tę kolorową ludzko-mechaniczno-budowlaną społeczność gracz posiada sposobność wnoszenia poprawek jedynie w sferze mechanicznej. Z jednej strony troszkę może szkoda, że autorzy nie przewidzieli możliwości wybudowania w mieście niczego, co by od jego zarania w nim nie stało, z drugiej strony zaś stworzyli wcale atrakcyjny mechanizm przechodzenia z rąk do rąk istniejących nieruchomości – w postaci aukcji. Gdy się nad tym zastanawiam i przypomina mi się wspaniały acz nadzbyt rozbudowany „Transport Tycoon” Chrisa Sawyera, to również uważam, że takie ograniczenie jest miłe – gracz nie musi poświęcać uwagi na nic, co nie ma bezpośredniego związku z budowaniem imperium motoryzacyjnego, a przecież sposobności do nabywania fabryk, warsztatów i salonów sprzedaży brakować mu nie ma powodu. Zdecydowanie częściej brakuje mu pieniędzy na ich zakup.