Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Brothers in Arms: D-Day (PSP)

Brothers in Arms: D-Day PSP

Taktyczna strzelanina wykorzystująca znaną z urządzeń stacjonarnych markę. Dowodząc oddziałem żołnierzy walczymy z Niemcami w północnej Francji w dniu lądowania sił alianckich na normandzkich plażach.

Akcji | FPP | II wojna światowa | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Brothers in Arms: D-Day (PSP)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

5grudnia2006

6lipca2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fani taktycznych strzelanin powinni zainteresować się przenośną wersją gry Brothers in Arms. Ta nosząca podtytuł D-Day produkcja wpasowuje się w serię, znaną dotychczas z komputerów i konsol stacjonarnych. Tym razem jednak ukazała się wyłącznie na PSP.

Podobnie jak poprzedniczki, gra pozwala nam wcielić się w żołnierzy, biorących udział w głośnej operacji wojennej – desancie w Normandii. Był to jeden z przełomowych momentów II Wojny Światowej. W swoje ręce bierzemy losy alianckich oddziałów. Wcielamy się w rolę znanych z poprzednich części żołnierzy: Matta Bakera i Joego „Reda” Hartsocka, aby wraz z nimi uczestniczyć w historycznym wydarzeniu.

Brothers in Arms jest połączeniem przedstawionej z perspektywy pierwszej osoby strzelaniny z grą taktyczną. Osią rozgrywki jest zaangażowanie przeciwnika w wymianę ognia, a następnie zaatakowanie go drugim oddziałem z flanki. Bezpośrednio sterujemy dowódcą, a pozostałym żołnierzom możemy wydawać polecenia, każąc im się ukryć, ostrzeliwać wroga, czy też zająć wyznaczone pozycje.

Samo sterowanie i budowę poszczególnych misji dostosowano do konsoli przenośnej. Ponadto poprawiona została Sztuczna Inteligencja przeciwników, dołożono nowe bronie i zniszczalne elementy otoczenia. Nie ma zatem co liczyć na ciągłe ukrywanie się za tymi samymi przeszkodami. Autorzy dodali również możliwość sterowania ciężką artylerią. Dzięki temu mamy możliwość ostrzeliwania Niemców pociskami z moździerzy.

Warto dodać, że tworząc tereny działań autorzy posługiwali się autentycznymi mapami lotniczymi z okresu II Wojny Światowej. Dla zachowania jeszcze większego realizmu rozgrywki, wybrano się nawet na tereny desantu, by jak najwierniej je odtworzyć. Nie zabrakło również trybu multiplayer, w którym współpracując ze znajomym, można spróbować swoich sił w dwunastu różnorodnych misjach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 138 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Brothers in Arms: D-Day

Klasyfikacja PEGI Brothers in Arms: D-Day

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Brothers in Arms: D-Day

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Twórcy Brothers in Arms potwierdzają istnienie nowego projektu
Twórcy Brothers in Arms potwierdzają istnienie nowego projektu

wiadomość26 czerwca 2009

Prezes Gearbox Software potwierdził, że trwają prace nad nowym projektem, zatytułowanym roboczo War Hero (nie wiemy, czy jest to oficjalny tytuł). Plotki na temat nowych gier studia pojawiły się kilkadziesiąt godzin temu, kiedy odkryto wnioski złożone do urzędu patentowego (padało w nich kilka podobnych nazw). Autorzy nie są niestety jeszcze gotowi, żeby ujawnić szczegóły swojej nowej produkcji.

Brothers in Arms na Wii dopiero w październiku
Brothers in Arms na Wii dopiero w październiku

wiadomość3 lipca 2007

Francuski UbiSoft postanowił zaktualizować ostatnio kalendarz premier swoich najbliższych tytułów. Wśród dokonanych przezeń modyfikacji znalazła się m.in. zmiana dotycząca daty rynkowego debiutu gry Brothers in Arms: Double Time, strzelanki dedykowanej tylko i wyłącznie konsoli Nintendo Wii.

Brothers in Arms w formie komiksowej

wiadomość15 czerwca 2007

Gry na podstawie komiksów potrafią prezentować się całkiem sensownie, czego kolejnym dobrym przykładem powinna być wkrótce pozycja pt. The Darkness dla PlayStation 3 i Xboxa 360. Jak wygląda natomiast sytuacja odwrotna? Jeśli mamy na myśli gry z bestsellerowej serii Brothers in Arms, to będzie okazja się o tym przekonać w stosunkowo niedalekiej przyszłości.

Cykl Brothers in Arms zadebiutuje na konsolach firmy Nintendo
Cykl Brothers in Arms zadebiutuje na konsolach firmy Nintendo

wiadomość5 kwietnia 2007

Jeszcze w tym roku użytkownicy konsol Nintendo Wii oraz DS będą mogli spróbować swoich sił w grach z serii Brothers in Arms. Popularny cykl strzelanin zadebiutuje bowiem na wspomnianych wyżej platformach, o czym wczoraj oficjalnie poinformował koncern Ubisoft.

Nintendo DS otrzyma grę z serii Brothers in Arms?
Nintendo DS otrzyma grę z serii Brothers in Arms?

wiadomość24 stycznia 2007

Seria Brothers in Arms zmierza na konsolę Nintendo DS. A przynajmniej takie wnioski można wysnuć z informacji przedstawionych przez amerykańską organizację ESRB (Entertainment Software Rating Board), zajmującą się przydzielaniem do odpowiednich kategorii wiekowych gier wydawanych na terenie Stanów Zjednoczonych.