Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Brigade E5: New Jagged Union (PC)
OkładkaBrigade E5: New Jagged Union (PC)

Brygada E5: New Jagged Union PC

Brigade E5: New Jagged Union

Strategia turowa przypominaja takie słynne tytuły jak: Jagged Alliance czy Silent Storm. Akcja gry rozgrywa się w małym, tropikalnym państewku zwanym Palinero, ogarniętym wojną domową.

Strategiczne | turowe | współczesne konflikty

Brygada E5: New Jagged Union Premiera PC

29lipca2005

pudełko PL

18sierpnia2006

producent: Apeiron wydawca: 1C Entertainment wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Brygada E5: New Jagged Union

Fallout Tactics: Brotherhood of Steel

Jagged Alliance 2

Silent Storm

Akcja gry Brigade E5: New Jagged Union rozgrywa się w małym, tropikalnym państewku zwanym Palinero. Nie jest ono jednak za małe aby nie popaść w wojnę domową, która wybuchła po zamachu stanu. Jedynym sposobem zapanowania nad chaosem szalejącym między jego granicami jest wysłanie do Palinero grupy najemników. Poczynaniami tej grupy najemników przyjdzie nam kierować właśnie w Brigade E5: New Jagged Union.

Z rozgrywki powinni być zadowoleni fani gier strategicznych z ukierunkowaniem na turówki, aczkolwiek pierwsze co rzuca się im w oczy to zastosowany w grze system pauzy zwany Smart Pause Mode. Jego działanie polega na tym, że gra jest przerywana kiedy dochodzi do jakiegoś zdarzenia typu: dostrzeżono przeciwnika, otworzono do naszych ludzi ogień, zraniono jednego z nich itp. Ponadto w odróżnieniu od klasycznych strategii turowych, w których postać aby wykonać jakąś czynność musi poświęcić na to odpowiednią ilość punktów akcji, w Brigade E5: New Jagged Union wykonanie czynności zajmuje określoną ilość czasu. Ilość ta zależy od umiejętności postaci oraz jej atrybutów. Według twórców takie potraktowanie rozgrywki sprawia, iż wygląda ona bardziej naturalnie. Dodatkowo możliwe jest określenie listy czynności, które postać musi wykonać.

W Brigade E5: New Jagged Union czeka na nas naprawdę spory wybór postaci i jeszcze większy wybór broni, opancerzenia i amunicji. Autorzy przygotowali ponad 100 modeli rzeczywistego uzbrojenia, dziesiątki typów amunicji, granatów, pancerzy oraz specjalistycznego wyposażenia. Będziemy mieli również możliwość modyfikowania i ulepszania naszego uzbrojenia dodając różnego rodzaju gadżety, lunety snajperskie, granatniki czy bagnety.

Nasi najemnicy mogą opowiedzieć się po stronie każdej z frakcji występujących w grze, a nawet zmienić strony konfliktu w samym środku bitwy. Dla „samotnych strzelców”, walczących tylko o swoje, przewidziano i taką opcję. Jeśli znudzą się nam potyczki z A.I. komputera możemy do gry zaprosić naszych znajomych i zmierzyć się z realnymi przeciwnikami na specjalnie zbalansowanych mapach typu death match.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 2 CD

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 159 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.9 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Brygada E5: New Jagged Union cena w dniu premiery: 14,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Brygada E5: New Jagged Union

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Brygada E5: New Jagged Union Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta graficzna 32 MB
  • 1.5 GB HDD