Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Bonez Adventures: Tomb of Fulaos (PC)

Bonez Adventures: Tomb of Fulaos PC

Bonez Adventures to, według jej twórców, połączenie RPG oraz gier przygodowych, chociaż lepiej określić ją jako grę akcji z elementami RPG i przygodówek.

RPG | RPG akcji

PC Windows
Okładka Bonez Adventures: Tomb of Fulaos (PC)

producent: BoneArtz

wydawca: BoneArtz

wydawca PL: Play-publishing

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8lipca2005

2kwietnia2007

pudełko PL

Bonez Adventures to, według jej twórców, połączenie RPG oraz gier przygodowych, chociaż lepiej określić ją jako grę akcji z elementami RPG i przygodówek. Na Bonez Adventures składa się kilka części, z których każda zapewnia około 12 godzin rozgrywki (epizody wydawane są cyklicznie, co pewien czas, przez producenta). Każda z nich ma własną, unikalną fabułę, różnorodne lokacje, bohaterów niezależnych, przeciwników oraz bronie. Łącznikiem wszystkich części jest jedna, większa i złożona historia. Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby, a składają się na nią rozmowy z NPCami, rozwiązywanie zagadek logicznych, używanie przeróżnych przedmiotów, mini gry akcji oraz walki z wrogami i unikanie pułapek. Każdy z odcinków gry prowadzi nas do starożytnych kultur i miejsc. Egipt, Turcja, Grecja, Wielka Brytania, to tylko niektóre lokacje, które napotykamy na swojej drodze. Gracze mogą również natknąć się na ukryte plansze bonusowe, dzięki którym podwyższą swoje umiejętności.

Akcja gry umieszczona została w latach 30-tych zeszłego stulecia. Główny bohater Bonez Adventures, Mac Bonez, w którego postać wciela się gracz, jest pracownikiem Muzeum Archeologicznego w Londynie. Wraz ze swoim kolegą, Dr. Rodersonem wyrusza na wykopaliska do Egiptu. Znajdują tam dziwny sarkofag, z mumią starszą o ponad 2000 lat niż krypta, w której się znajduje. Są to prawdopodobnie szczątki Fulaosa, starożytnego faraona, a w krypcie złożono dawno zapomnianą wiedzę. Roderson wyrusza uzyskać pozwolenie na dalsze prace, a nasz bohater na własną rękę próbuje prowadzić swoje badania. Niestety, wejście do krypty zostaje przysypane, a jedyna droga, którą może podążyć Mac Bonez, prowadzi w głąb grobowca.

Nasz bohater posiada kilka podstawowych zdolności m.in. potrafi się dobrze bić wręcz, nie obca mu jest również umiejętność czytania starożytnych zwojów. Podczas rozgrywki, zdobywane są punkty doświadczenia (m.in. za rozszyfrowanie zwojów, rozwiązanie jakiegoś problemu czy zabicie wrogów). Po uzyskaniu ustalonego poziomu doświadczenia, gracz wynagradzany jest punktami umiejętności, które może rozdzielić do swoich podstawowych cech. Walki z przeciwnikami, jak również rzucanie czarów, odbywają się w czasie rzeczywistym. Warto poświęcić trochę czasu na odczytywanie zwojów, ponieważ mogą one zawierać cenne informacje na temat ukrytych lokacji, fabuły gry, a także podpowiedzi i wskazówki dotyczące mini gier.

Magia i czary stanowią nierozerwalną część rozgrywki. Zaklęcia przedstawione są w formie zwojów. Gdy odnajdziemy taki czar jest on automatycznie przenoszony do naszego dziennika i możemy go użyć. Aby ponownie skorzystać z zaklęcia niestety trzeba znaleźć je po raz kolejny. Magia występuje również w niektórych przedmiotach (naszyjnikach, pierścieniach, bransoletach czy pasach), które nasza postać może nosić na sobie. Efekt oraz moc czaru zależy od umiejętności czarowania naszej postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 52 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 14,90 PLN

Wymagania wiekowe Bonez Adventures: Tomb of Fulaos

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Bonez Adventures: Tomb of Fulaos

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 600 MHz, 128 MB RAM, karta grafiki 32 MB, 500 MB HDD, Windows 2000/XP

Telltale Games będzie rozwijać markę Bone
Telltale Games będzie rozwijać markę Bone

wiadomość26 kwietnia 2007

Pod koniec ubiegłorocznych wakacji studio Telltale Games podało do wiadomości, że wstrzymuje prace nad kolejnymi epizodami swej przygodówki o nazwie Bone. Przyczyną tej decyzji był fakt, że wszyscy deweloperzy chcieli wówczas skupić się tylko i wyłącznie na rozwijaniu innej ze swych serii, cyklu Sam & Max. Możliwe jednak, że już wkrótce Kalifornijczycy powrócą do korzeni

Pełna wersja gry Bonez Adventure: Tomb of Fulaos jest już dostępna w Internecie
Pełna wersja gry Bonez Adventure: Tomb of Fulaos jest już dostępna w Internecie

wiadomość11 lipca 2005

Gra Bonez Adventure: Tomb of Fulaos jest już dostępna – poinformowało wczoraj niezależne studio BoneArtz na łamach oficjalnej strony. Oprócz pełnej wersji produktu, który można zamówić tylko i wyłącznie przez Internet, autorzy udostępnili również ograniczoną czasowo wersję demo, pozwalającą przez chwilę przetestować program.