Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCGCNXBOXPS2
Okładka BlowOut: Military Fighting Unit (PC)
OkładkaBlowOut: Military Fighting Unit (PC)

BlowOut: Military Fighting Unit

Dynamiczna, zręcznościowa gra akcji/TPP, łącząca najlepsze cechy takich znanych tytułów jak: Doom, Abuse oraz Starship Troopers. Gracz staje się dowódcą pięcioosobowego oddziału komicznych komandosów, którego zadaniem jest przeciwstawienie się atakowi obcych pasożytów.

Akcji | FPP | TPP

Kolekcja gier
Obserwuj grę

BlowOut: Military Fighting Unit Premiera

anulowana

GCN

10lis2003

PS2

16lis2003

XBOX

10gru2004

PC

Gry podobne do BlowOut: Military Fighting Unit

Quake (1996)

Doom (1993)

Starship Troopers: Żołnierze Kosmosu

BlowOut: Military Fighting Unit to wyjątkowo prosta w obsłudze strzelanka, przywodząca na myśl klasyczne produkcje pokroju Abuse czy Blackthorne. W przeciwieństwie do wielu współczesnych tytułów, w których akcja obserwowana jest zazwyczaj z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby, w opisywanej zręcznościówce bohatera widzimy z boku.

Fabuła w trakcie właściwej rozgrywki nie odgrywa praktycznie żadnej roli, warto jednak odnotować jej obecność. W BlowOut wcielamy się w postać majora Cane’a, wysłanego na pewną stację kosmiczną z misją usunięcia obcych istot, które przejęły kontrolę nad całą konstrukcją. Cane do akcji wyrusza bez żadnego wsparcia, może jedynie liczyć na porady udzielane przez krótkofalówkę.

Właściwa rozgrywka została uproszczona do granic możliwości. Cane ma w sumie do zbadania kilkanaście rozbudowanych plansz. Każda z map została zbudowana na zasadzie labiryntu. Aby móc przejść dalej należy przeważnie odszukać klucz czy też pokonać określonego przeciwnika. Sporym ułatwieniem jest widoczna na ekranie mapa, dzięki której można łatwiej zorientować się w aktualnej sytuacji.

Główny bohater korzysta z całej masy giwer, ze szczególnym uwzględnieniem shotgunów, karabinów maszynowych, broni plazmowych czy wyjątkowo skutecznych miotaczy ognia. Każda z broni posiada oczywiście pewien zapas amunicji. Cane może również leczyć się w specjalnie wyznaczonych punktach oraz zbierać przeróżne power-upy, dzięki którym chwilowo przyśpieszy swoje ruchy bądź też stanie się niezniszczalny.

Na uwagę zasługuje również bogaty wachlarz przeciwników, w tym wyjątkowo trudnych do pokonania bossów. Gra nie posiada żadnych trybów sieciowych, istnieje natomiast możliwość projektowania własnych plansz korzystając z prostego w obsłudze edytora. Wersja na Xboxa posiada ponadto możliwość ściągania dodatkowych materiałów (kodów, nowych plansz itp.) z Internetu.

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 3,9 / 10 na podstawie 98 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI BlowOut: Military Fighting Unit

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

BlowOut: Military Fighting Unit Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PC
XBOX
PS2
GCN