Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka BloodNet (PC)

BloodNet PC

Klasyczna gra przygodowa z domieszką RPG, osadzona w świecie łączącym cechy nurtu cyberpunk z elementami horrorów o wampirach. Wcielamy się w postać hakera, który ugryziony przez wampira musi odnaleźć niezwykle cenny program komputerowy.

Przygodowe | cyberpunk | point-and-click | elementy RPG | wampiry

PC Windows
Okładka BloodNet (PC)

producent: Microprose

wydawca: Microprose

wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1stycznia1993

25sierpnia1994

pudełko PL

BloodNet to klasyczna gra przygodowa z domieszką RPG, łącząca cechy nurtu cyberpunk z elementami gotyckich horrorów o wampirach. Za powstanie gry odpowiedzialna jest uznana firma Microprose, słynąca głównie z licznych gier symulacyjnych oraz strategii firmowanych nazwiskiem Sida Meiera.

Akcja gry osadzona jest w Nowym Jorku przyszłości, w którym główną atrakcją jest potężna sieć komputerowa Cyberspace. Niestety również i tam dominuje przemoc, cybernetyczne gangi oraz władza pieniądza. Dodatkowo dostęp do sieci ograniczany jest przez potężną korporację TransTechnicals, przeciwko której spiskują liczne grupy hackerów. Gracz wciela się w postać jednego z nich, byłego najemnika imieniem Ransom Stark.

Okazuje się, że także i wampiry próbują opanować Cyberprzestrzeń. Podczas realizacji jednego ze zleceń, nasz protagonista zostaje niespodziewanie ugryziony przez wampira imieniem Abraham van Helsing (!), zaś dokonującą się z wolna przemianę w potwora, blokuje jedynie wszczepiony w głowę Starka chip. Bohater rozpoczyna więc swoisty wyścig z czasem, starając się odnaleźć pożądany przez wszystkich program o nazwie Incubus, który może przywrócić powszechny dostęp do cybersieci i powstrzymać rozprzestrzeniającego się wirusa wampiryzmu.

Generalnie rzecz biorąc, rozgrywka w BloodNet przypomina klasyczne przygodówki point-and-click, ze sporą ilością eksploracji, rozwiązywania zagadek i dialogów z napotykanymi postaciami. W grze zaimplementowano jednak całkiem spore elementy RPG. Przed przystąpieniem do rozgrywki, tworzymy naszą postać od zera, a podczas zabawy rozwijamy ją, ubieramy i wyposażamy w rozmaite bronie oraz przedmioty, przydatne w walce. W toku gry możemy też dołączać do drużyny postaci niezależne, a efekt poszczególnych potyczek zależny jest od ich umiejętności (takich jak hakowanie, percepcja etc.)

Rozgrywka w BloodNet należy do stosunkowo trudnych, a sposobów na osiągnięcie sukcesu jest naprawdę sporo. Mocną stroną gry jest scenariusz, przypominający nieco twórczość Williama Gibsona (Johnny Mnemonic, Neuromancer) oraz oryginalny cyberpunkowy klimat.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe BloodNet

18+

Wymagania sprzętowe BloodNet

PC Windows

PC Windows

Minimalne: 386, 2 MB RAM, 9 MB HDD, DOS