Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka BioForge (PC)

BioForge PC

Futurystyczny survival horror z elementami interaktywnego filmu. W odległej przyszłości grupa fanatyków wyznających kult maszyn i mechanicznych usprawnień ludzi wchodzi w posiadanie przedstawiciela obcej rasy.

Przygodowe | science fiction | survival horror | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka BioForge (PC)

producent: Origin Systems

wydawca: Origin Systems

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

1kwietnia1995

BioForge to produkcja z gatunku survival horror, która swego czasu była zaliczana także do interaktywnych filmów ze względu na rozbudowaną fabułę oraz nagromadzenie ścieżek dialogowych – głosów użyczyło dwudziestu dwóch aktorów. W trakcie rozgrywki spędzamy czas przede wszystkim na eksploracji otoczenia powiązanej z gromadzeniem przedmiotów, prowadzeniem rozmów z napotkanymi osobnikami oraz toczeniem śmiertelnie niebezpiecznych starć.

W dalekiej przyszłości władzę nad światem sprawuje frakcja zwana Reticulum. Oprócz niej niebagatelną rolę odgrywają także fanatycy z ekstremistycznej grupy Mondites. Ich zdaniem ludzkość może się rozwinąć jedynie dzięki zastosowaniu biomechanicznych wszczepów. Pewnego dnia statek kosmiczny należący do Reticulum odnajduje wrak zawierający szczątki organizmu należącego do obcej cywilizacji. Potwór odradza się i zaczyna wszystko niszczyć, więc zostaje wszczęta procedura autodestrukcji. Znajdujący się w pobliżu statek Mondites odbiera sygnał z błaganiem o pomoc i udaje się na miejsce katastrofy. Po przeanalizowaniu pozostałości, fanatykom udaje się zlokalizować macierzysty księżyc Daedalus obcej rasy nazwanej Phyxx.

Szalony naukowiec dr Mastaba pracujący dla frakcji Mondites rozpoczyna eksperymenty na Daedalusie mające na celu usprawnienie ludzkiego organizmu dzięki wykorzystaniu pozaziemskiej technologii. W ich wyniku jeden z przedstawicieli rasy Phyxx wpada w szał i dokonuje destrukcji stacji badawczej. W tym momencie przejmujemy kontrolę nad jednym z uwięzionych cyborgów (efektów eksperymentów dr Mastaba). Bohater rozpoczyna walkę o przetrwanie, nie wiedząc co się z nim działo i nie pamiętając nic ze swojego dotychczasowego życia. Musi przeszukać kompleks badawczy, odkryć sekrety organizacji Mondites i tajemniczej obcej cywilizacji oraz znaleźć sposób na ucieczkę z tego miejsca.

Akcję obserwujemy ze statycznych kamer ulokowanych pod różnym kątem dla każdej lokacji. Większość ze zgromadzonych przedmiotów trafia do ekwipunku, ale niektóre z nich bohater musi trzymać w ręce. Dużą rolę w poznawaniu dawnych wydarzeń odgrywają znalezione zapisy rozmów, wyniki eksperymentów oraz inne tajne dane zapisane na komputerach. Walka odbywa się w czasie rzeczywistym, a dla prawidłowego wyprowadzenia ataku konieczne jest ustawienie się przodem do przeciwnika. Wraz z otrzymywaniem obrażeń zmienia się wygląd i sposób poruszania się głównego bohatera.

Gra BioForge posiada trójwymiarową oprawę graficzną w rozdzielczości 320x200 pikseli wykorzystującą paletę 256 kolorów. Produkcja nie obsługuje akceleracji sprzętowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe BioForge

16+