Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Blood Bowl: Death Zone (PC)

Blood Bowl: Death Zone PC

Nastawiona na rozgrywkę wieloosobową gra "sportowa", w której rozgrywamy mecze futbolowe, kontrolując drużynę złożoną z fantastycznych stworzeń ze świata Warhammera, takich jak orkowie czy krasnoludy. Jest to spin-off serii Blood Bowl studia Cyanide.

Sportowe | fantasy | futbol amerykański | Games Workshop | elementy strategiczne | multiplayer | Warhammer

PC Windows
Okładka Blood Bowl: Death Zone (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17lipca2018

wczesny dostęp

10lipca2019

10lipca2019

Steam

Blood Bowl: Death Zone jest nietypową grą sportową osadzoną w klimatach fantasy – a konkretniej kultowym uniwersum Warhammera. Rozgrywamy w niej mecze oparte z grubsza o zasady znane z futbolu amerykańskiego, kontrolując drużyny fantastycznych stworzeń, takich jak krasnoludy czy orki. Za stworzenie omawianej produkcji odpowiada Cyanide Studio, znane m.in. ze Styx: Shards of Darkness, Mordheim: City of the Damned oraz innych gier z serii Blood Bowl.

Mechanika

Blood Bowl: Death Zone to gra sportowa, w której kontrolujemy kilkuosobowe drużyny (możemy wybrać jedną z kilku) i rozgrywamy spotkania, których reguły przypominają z grubsza futbol amerykański. Boisko obserwujemy najczęściej z góry, z tzw. perspektywy top-down, a zawodników kontrolujemy za pośrednictwem myszy.

Różnica pomiędzy Blood Bowl a prawdziwym sportem polega na tym, że mecze są nieporównywalnie bardziej brutalne i często kończą się tragicznie dla zawodników. Gracze, którymi sterujemy mogą należeć do jednej z kilku fantastycznych ras i dysponować zróżnicowanymi manewrami i zdolnościami specjalnymi, z których możemy korzystać w trakcie meczu. Uwagę należy zwrócić przede wszystkim na szczególnie silnych gwiazdorów, których obecność na boisku może mocno wpłynąć na przebieg spotkania.

Gra Cyanide Studio posiada też pewną głębię taktyczną – mamy możliwość m.in. wybierania formacji oraz dokonywania zmian w składzie.

Tryby gry

Blood Bowl: Death Zone zostało stworzone z myślą o trybie wieloosobowym.

Kwestie techniczne

Blood Bowl: Death Zone posiada ładną, trójwymiarową oprawę graficzną, która dobrze pasuje zarówno do ponurego świata Warhammera, jak i szaleństwa typowego dla marki Blood Bowl. Modele zawodników są szczegółowe, stadiony robią dobre wrażenie, a ataki specjalne cechują się sporą widowiskowością.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 6.9 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 35,99 PLN

Gry podobne do Blood Bowl: Death Zone

Wymagania wiekowe Blood Bowl: Death Zone

16+

Wymagania sprzętowe Blood Bowl: Death Zone

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.5 GHz
  • 3 GB RAM
  • karta grafiki 896 MB GeForce GTX 260 / 1 GB Radeon HD 5670 lub lepsza
  • 4 GB HDD
  • Windows Vista/7/8/10 64-bit