Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Blackbeard's Revenge (PC)

Blackbeard's Revenge PC

Blackbeard's Revenge jest niezbyt złożoną grą akcji, w której wcielamy się w postać korsarza. Naszym zadaniem jest poprawny rozwój swojego pirackiego imperium.

Akcji

PC Windows
Okładka Blackbeard's Revenge (PC)

producent: Fireglow

wydawca: Tri Synergy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6listopada2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Blackbeard's Revenge jest niezbyt złożoną grą akcji, w której wcielamy się w postać korsarza. Opisywanemu produktowi daleko jest do poziomu skomplikowania, prezentowanego chociażby przez Tortuga: Two Treasures. Wiele kwestii potraktowano z przymrużeniem oka. Gracz w mniejszym stopniu musi się też martwić o poprawny rozwój swojego pirackiego imperium. Przygotowaniem Blackbeard's Revenge zajął się specjalny oddział firmy Fireglow Games (Sudden Strike), tworzący produkty dla graczy casualowych, czyli takich, którzy na co dzień z grami komputerowymi nie mają zbyt dużo do czynienia.

W kampanii dla pojedynczego gracza do rozegrania mamy 35 różnych misji. Podobnie jednak jak w przypadku innych produkcji z tego gatunku, dysponujemy nieco większą swobodą. Wszelkie działania prowadzimy z okupowanej przez siebie wyspy. W przerwach pomiędzy rozgrywaniem głównych misji możemy zająć się między innymi napadaniem na innych piratów lub zwykłe statki handlowe. Jest to bardzo opłacalne zajęcie, gdyż w taki właśnie sposób pozyskujemy zarówno dodatkowe złoto, jak i surowce. Walki rozgrywane na morzu są oczywiście bardzo widowiskowe. Gracz musi umiejętnie dowodzić swoimi okrętami, tak aby zatopić lub przejąć jednostki wroga.

Znajdujące się w centralnej części wyspy centrum dowodzenia pozwala przede wszystkim na budowanie nowych statków oraz broni, ze szczególnym uwzględnieniem armat. Ponadto przewidziano możliwość zdobywania planów umożliwiających skonstruowanie nowocześniejszych modeli okrętów (w sumie czterech różnych). Statki te nie tylko szybciej przemieszczają się po mapie, ale i zadają poważniejsze obrażenia przeciwnikom. Oprócz kampanii dla pojedynczego gracza przygotowano także pełnoprawny multiplayer. Całość rozgrywana jest w trójwymiarowym otoczeniu. Zadbano także o cykl całodobowy oraz dodatkowe efekty pogodowe, na przykład w postaci utrudniających nawigację sztormów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe Blackbeard's Revenge

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Blackbeard's Revenge

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • Windows 98/Me/2000/XP
Gra Pirate’s Revenge zmienia nazwę
Gra Pirate’s Revenge zmienia nazwę

wiadomość30 sierpnia 2007

Zaanonsowana przed miesiącem gra akcji od studia Fireglow Games ukaże się na rynku pod zmienionym tytułem. Wywodzący się z Cypru autorzy Pirate’s Revenge postanowili dokonać modyfikacji w nazwie swego projektu i po niedługich naradach nadali mu nowe, bardziej intrygujące miano.

Fireglow Games zapowiada grę Pirate's Revenge
Fireglow Games zapowiada grę Pirate's Revenge

wiadomość26 lipca 2007

Pod koniec ubiegłego roku pisaliśmy, że firma Fireglow Games, znana dotychczas głównie ze stworzenia strategii Sudden Strike, zamierza poszerzyć swoje horyzonty, tworząc trzy nowe oddziały. Jeden z nich, Fireglow Casual Games Studio już wkrótce wypuści na rynek grę akcji o nazwie Pirate's Revenge.