Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Black Moon Chronicles: Winds of War (PC)

Black Moon Chronicles: Winds of War PC

Gra z gatunku cRPG przeznaczona do rozgrywki wieloosobowej za pośrednictwem sieci Internet. Jej akcja przenosi nas do fantastycznego świata bazującego na komiksowej serii „Chronicles of the Black Moon” wydawanej z powodzeniem już od 1994 roku.

RPG | fantasy | MMO

PC Windows
Okładka Black Moon Chronicles: Winds of War (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

14maja2008

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Black Moon Chronicles: Winds of War jest dość specyficznym przedstawicielem gatunku MMORPG, opartym na znanej, francuskiej serii komiksowej Chroniques de la Lune Noire (w Polsce znanej pod nazwą Kroniki Czarnego Księzyca). Podobnie jak zeszytowy oryginał Francoisa Marcela-Froidevala, sieciowa adaptacja utrzymana jest w charakterystycznej, sugestywnej konwencji dark fantasy, wykorzystująca przy tym klasyczne, acz dziś już nieco archaiczne rozwiązania wizualne (rysunkowa, dwuwymiarowa grafika z rzutem izometrycznym).

Twórcy programu postawili na możliwie najwierniejsze nawiązanie do komiksowego oryginału, skutkiem tego na naszej drodze napotykamy wiele miejsc i postaci znanych z papierowych opisów świata przedstawionego. Także sama rozgrywka zawiera bardzo bogatą warstwę fabularną oraz liczne elementy przywodzące na myśl obcowanie z ilustrowanym pierwowzorem, zaś całość tworzy coś na kształt interaktywnego komiksu. W odróżnieniu od głównej fali współczesnych, sieciowych gier fabularnych, omawiana pozycja stawia przede wszystkim na interakcję między postaciami graczy oraz odgrywanie roli, znacząco upodabniając ją np. do kultowej Ultimy Online. Nie oznacza to jednak, iż miłośnicy tradycyjnej zabawy mogą czuć się zawiedzeni – nadal istotnymi elementami rozgrywki są konfrontacje z wrogimi stworzeniami, tworzenie wzajemnie uzupełniających się drużyn oraz eksploracja obszernego, oryginalnego świata przedstawionego (ponad 30 krain do odwiedzenia).

Lhynn, bo tak właściwie nazywa się świat gry, jest de facto gigantyczną areną zmagań dla dwóch skrajnie różniących się od siebie światopoglądami obozów. Praworządnych i pozytywnie nastawionych do świata ludzi reprezentuje sojusz trzech frakcji – Imperium, Zakonu Światła (Order of Light) oraz Rycerzy Sprawiedliwości (Knights of Justice). Mroczną stronę mocy stanowią połączone siły wszelkiego zła, zjednoczone pod wspólnym sztandarem tytułowego Czarnego Księżyca, religijnego ugrupowania, kierowanego przez półboskiego, złowrogiego czarnoksiężnika – Lorda Haazheela Thorna. Szlachetne nacje oferują swym adeptom różnorakie możliwości specjalizacji, poczynając od imperialnych wojowników i czarowników (Warrior i Sorcerer), przez zakonnych falangistów i łuczników (Phalanx oraz Archer), aż po rycerskich paladynów i kapłanów (Knight i Priest). Struktury księżycowego kultu są znacznie luźniejsze i nieco bardziej rozbudowane – kuszą swych potencjalnych wyznawców paletą sześciu głównych klas postaci (Black Guard, Barbarian Orc, Ghoul, Black Priest, Menthat oraz Necromancer). W sumie mamy więc dwanaście kompletnych profesji, a więc wybór zupełnie zadowalający i dający spore możliwości dostosowywania wirtualnego bohatera do naszych potrzeb.

Produkcja opiera się na sprawdzonych, leciwych już nieco rozwiązaniach technologicznych, z jednej strony zniechęcając spragnionych nowości i innowacji, a z drugiej pobudzając zainteresowanie konserwatywnych wielbicieli klasyki oraz posiadaczy starszych komputerów klasy PC. Program jest dostępny dla wszystkich za darmo, jednak rozgrywka dłuższa niż 14 dni (darmowy okres próbny) wymaga uiszczania regularnych, miesięcznych opłat abonamentowych (rzędu 10-12 USD).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 CD

Oczekiwania czytelników: 7.2 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Gry podobne do Black Moon Chronicles: Winds of War

Wymagania wiekowe Black Moon Chronicles: Winds of War

12+

Wymagania sprzętowe Black Moon Chronicles: Winds of War

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 233 MHz
  • 64 MB RAM
  • karta grafiki 16 MB (Riva TNT2 lub lepsza)
  • 1 GB HDD
  • Windows 95/98/Me
  • łącze internetowe
Black Moon Chronicles: Winds of War znowu żyje!
Black Moon Chronicles: Winds of War znowu żyje!

wiadomość6 maja 2008

W roku 2001 bardzo ciekawie zapowiadała się gra MMOcRPG, osadzona w świecie bazującym na serii komiksów Chronicles of the Black Moon. Kłopoty finansowe developera zaowocowały ostatecznie zarzuceniem projektu. Teraz jednak Black Moon Chronicles: Winds of War powraca, ale czy dotrzyma kroku współczesnym grom MMO?

Black Moon Chronicles: Winds of War - kolejny niezrealizowany MMOcRPG

wiadomość24 września 2002

Black Moon Chronicles: Winds of War, gra z gatunku MMOcRPG bazująca na komiksowej serii „Chronicles of the Black Moon”, niestety prawdopodobnie nie ujrzy światła dziennego. Jak poinformowała firma Vircom, producent gry, na jej oficjalnej stronie internetowej, w obliczu kłopotów finansowych firmy Cryo oraz zamknięciu firmy Cryonetworks, prace nad BMC:WoW zostają wstrzymane. Firma Vircom zmienia profil swej działalności i zajmie się oprogramowaniem serwerowym. Jednak jest jeszcze nadzieja, ponieważ firma cały czas stara się zawrzeć umowę z jakimś wydawcą, który pomógłby dokończyć i wydać grę.

Zamknięte beta testy Black Moon Chronicles: Winds of War

wiadomość13 listopada 2001

Firma Vircom po niedawnym przesunięciu premiery swojej gry z gatunku MMOcRPG, Black Moon Chronicles: Winds of War poinformowała, że w piątek 16 listopada zakończą się jej otwarte beta testy i rozpoczną się ... testy zamknięte – ktoś tu nieźle namieszał, z reguły jest odwrotnie.

Nowa data premiery Black Moon Chronicles: Winds of War

wiadomość11 listopada 2001

Potwierdziły się nasze wcześniejsze spekulacje dotyczące powodu opóźnienia premiery Black Moon Chronicles: Winds of War. Oficjalna przyczyna podana przez firmy Vircom i Cryo Networks to niedopracowanie gry i konieczność dalszego prowadzenia beta testów. Ustalona została też nowa data wydania – marzec 2002 roku.

Black Moon Chronicles: Winds of War - opóźniony

wiadomość6 listopada 2001

Black Moon Chronicles: Winds of War – MMOcRPG tworzony przez firmę Vircom, wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie trafi do sprzedaży szóstego listopada tego roku.