Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Bitter Glory (PC)

Bitter Glory PC

Rozbudowana strategia czasu rzeczywistego przenosząca nas w realia II Wojny Światowej. Autorzy postawili na realizm. Bitwy rozgrywane są się na heksagonalnej mapie świata opartej na zdjęciach satelitarnych NASA.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | polskie

PC Windows
Okładka Bitter Glory (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Bitter Glory to rozbudowana dwuwymiarowa strategia opowiadająca o okrutnym, ale i fascynującym okresie II Wojny Światowej. Za stworzenie tego dzieła odpowiada polska firma Wastelands Interactive.

Bitter Glory przenosi nas w lata 1933-1950, przy czym szybkość upływu czasu możemy dowolnie regulować, korzystając również z aktywnej pauzy. Walka rozgrywa się na heksagonalnej mapie świata opartej na zdjęciach satelitarnych NASA, uwzględniających wiele różnych informacji (typ terenu, strefy klimatyczne itd.). Autorzy gwarantują odpowiednie tło historyczne zawierające również prawdziwe postacie znanych dowódców, autentyczne jednostki i odpowiednie zbalansowanie walki. W grze wprowadzono czterostopniową strukturę dowodzenia.

Oddziały na mapie zostały przedstawione w uproszczonej formie graficznej i opisane przede wszystkim pod względem liczebności (ilość ludzi, kompanii, pojazdów, dział, samolotów). W grze pojawiają się również okręty – od kutrów torpedowych, aż po pancerniki. Istniejące już jednostki nawodne i podwodne możemy dodatkowo przebudowywać. Naszą armię organizujemy według historycznych wzorców lub tworząc własne konfiguracje. Pojawia się również opcja projektowania lub konstruowania własnych pojazdów, samolotów, statków (można wykorzystać także prawdziwe modele).

Oprócz samej walki i dbania o zaplecze militarne przygotowano również rozbudowany system dyplomacji. Możemy także sterować gospodarką. Ważnym aspektem gry i samej wojny jest oczywiście wyścig technologiczny, o który również musimy zadbać. Autorzy przygotowali odpowiednie drzewko, odwzorowujące rozwój technologii wojskowych. Sporym utrudnieniem jest zaawansowana sztuczna inteligencja przeciwników. W grze pojawia się również tryb rozgrywki sieciowej oraz możliwość edytowania wielu elementów programu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 7.3 / 10 na podstawie 125 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Bitter Glory

odpowiednia dla każdego wieku