Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2XBOX
Okładka Big Mutha Truckers 2: Truck Me Harder (PS2)

Big Mutha Truckers 2: Truck Me Harder

Big Mutha Truckers 2: Ostra Jazda

Kontynuacja dość zwariowanej gry, która swoją premierę miała w 2003 roku.

Wyścigi | samochodowe | ciężarówki

Okładka Big Mutha Truckers 2: Truck Me Harder (PS2)

data premiery gry:

24cze2005

PC PS2 XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Big Mutha Truckers 2: Truck Me Harder to kontynuacja dość zwariowanej gry, która swoją premierę miała w 2003 roku. Zasady rozgrywki są nadzwyczaj proste: korzystając z jednej z dostępnych ciężarówek musimy wykonywać różnorodne misje czy na przykład przewozić towary, a wszystko po to, aby zarobić możliwie jak największą ilość pieniędzy. Podobnie jak w przypadku pierwszej części, za proces produkcji opisywanej zręcznościówki odpowiedzialna jest brytyjska firma Eutechnyx (między innymi Street Racing Syndicate czy Test Drive: Le Mans). Gra ukazała się na PS2, Xboxa oraz PC. Nie przewidziano niestety edycji na Gamecube’a.

Druga część Big Mutha Truckers pozostaje niejako w zgodzie ze swoim poprzednikiem. To niezbyt poważna a przy tym wybitnie zręcznościowa gra. Model jazdy jest niezwykle uproszczony. Ogromne poczucie humoru producentów gry objawia się przede wszystkim w modelach pojawiających się w trakcie zabawy postaci, które nie tylko wyglądają komicznie, ale i rzucają dość niecodziennymi dowcipami. Fabuła kontynuacji w bezpośredni sposób nawiązuje do pierwszej części Big Mutha Truckers. Ma Jackson, była właścicielka firmy transportowej (w pierwszej części gry przekazywała ją swemu potomstwu), tym razem wpada w poważne tarapaty. Niezbyt sympatyczna staruszka zostaje zatrzymana przez lokalną policję pod zarzutem unikania płacenia podatków. Czteroosobowe potomstwo (trzech synów i jedna córka) postanawia jej pomóc. Zdobyte pieniądze przeznaczone zostaną na wynajęcie najlepszego adwokata w okolicy a przede wszystkim przekupienie tutejszych sędziów. Młodzi ludzie cenną gotówkę mogą zdobyć wyłącznie w jeden sposób - zasiadając za kierownicami swych ciężarówek...

Właściwa rozgrywka przebiega w dobrze znany miłośnikom pierwszej części Big Mutha Truckers sposób. Pieniądze można zdobyć na wiele różnych sposobów. Jednym z pewniejszych są towary, które należy przewozić pomiędzy określonymi miastami. Warto jest przy tym poświęcić trochę wolnego czasu na poznanie najlepszych szlaków kupieckich (do naszej dyspozycji oddano czytelną tabelę), tak aby na pojedynczym kursie możliwie jak najwięcej zarobić. W dalszej części gry pojawia się ponadto możliwość przewożenia nielegalnych ładunków. Gracz może również przystępować do wyścigów z innymi kierowcami ciężarówek (stawką jest zazwyczaj gotówka), wykonywać zwariowane misje dodatkowe (zbieranie puszek po piwie, obwożenie lokalnej gwiazdy itp.), czy też próbować pomnażać posiadane fundusze doprowadzając do efektownych karamboli z udziałem innych pojazdów. W drugiej części gry większy nacisk położono na wydarzenia mające miejsce bezpośrednio na trasie. Bardzo często należy odpędzać się od okolicznej policji czy też bandziorów, którzy spróbują przejąć towar. Element ekonomiczny przesunięto jak gdyby na drugi plan. W przeciwieństwie do pierwszej części Big Mutha Truckers, gracz nie jest ograniczony do tytułowych ciężarówek. Równie dobrze można zasiąść za kierownicą jednego z kilku modeli aut osobowych. Badana w trakcie gry okolica jest znacznie bardziej rozbudowana. Autorzy zadbali o dużą ilość skrótów i ukrytych bonusów.

Oprawa wizualna Big Mutha Truckers prezentuje zbliżony poziom do swego poprzednika. Podobnie jak wcześniej, szczególny nacisk położono na efektowne modele ciężarówek. Wzorem serii GTA w trakcie jazdy można posłuchać programu jednej z okolicznych stacji radiowych (rock, country). Gra nie posiada niestety żadnych trybów multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 493 głosów czytelników.

Gry podobne do Big Mutha Truckers 2: Truck Me Harder

Klasyfikacja PEGI Big Mutha Truckers 2: Truck Me Harder

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Big Mutha Truckers 2: Ostra Jazda

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 64MB (Geforce 3 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Big Mutha Truckers 2: Ostra Jazda - recenzja gry
Big Mutha Truckers 2: Ostra Jazda - recenzja gry

Recenzja 27 lipca 2006, 10:48

Korzystając z okazji warto jest również powiedzieć o kilku innych sprawach, którymi w trakcie przebywania w mieście można się bliżej zainteresować. Posiadanej ciężarówki nie da się niestety wymienić. Pojawia się natomiast możliwość nabycia kilku ciekawych upgrade’ów. W większości przypadków są one stosunkowo przydatne. Możemy na przykład zakupić odpowiednią skrytkę, dzięki której transport nielegalnych dóbr staje się zdecydowanie bezpieczniejszy, czy też ulepszone hamulce, pozwalające szybciej wyhamować kilkunastotonowego potwora. Niestety, upgrade’y te są zazwyczaj bardzo drogie, tak więc trzeba będzie wykonać kilkanaście bezbłędnych kursów, żeby móc sobie na nie pozwolić. Szkoda natomiast, że pominięto konieczność dokonywania napraw ciężarówki czy uzupełniania paliwa. W rezultacie posiadanych funduszy praktycznie nie można stracić. Jedyny wyjątek stanowią sytuacje, w których zostały one skradzione lub skonfiskowane na trasie. Przebywając w mieście warto również odwiedzić bar. To właśnie tu zlecane są dodatkowe misje, do których jeszcze powrócę. W wolnej chwili można również odwiedzić kasyno, choć tu na wielkie wygrane nie ma co raczej liczyć.

PC
PS2
XBOX