Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCiOSAND
Okładka Battlevoid: Harbinger (AND)

Battlevoid: Harbinger

Battlestation: Harbinger

Turowa gra eksploracyjna wzbogacona elementami zaczerpniętymi z gatunku roguelike, za której stworzenie odpowiada niezależne fińskie studio Bugbyte.

Symulacje | science fiction | roguelike | elementy strategiczne

Okładka Battlevoid: Harbinger (AND)

producent: Bugbyte

wydawca: Bugbyte

data premiery gry:

12sie2015

iOS AND

24lut2016

PC

Battlestation: Harbinger to gra w klimatach sci-fi na PC, AND i iOS, stworzona przez fińskie studio Bugbyte, dla którego jest to pierwsza produkcja. Tytuł ukazał się najpierw na urządzeniach mobilnych jako aplikacja premium (płatna), a w późniejszym czasie został przeniesiony na komputery osobiste.

Fabuła

Gracze wcielają się w młodego komandora floty kosmicznej, którego zadaniem jest przedostanie się na teren wroga i zbadanie sytuacji. Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, podczas przygody jesteśmy zdani tylko na siebie i nigdy nie wiemy, co nas czeka.

Mechanika

Battlestation: Harbinger na PC, AND i iOS to połączenie turowej gry eksploracyjnej i kosmicznej symulacji z roguelike oraz strategią, w której walki toczone są w czasie rzeczywistym. Za każdym razem, gdy wyruszamy na misję, trafiamy do losowo generowanej galaktyki, więc rozgrywka nigdy nie przebiega tak samo. Przed przystąpieniem do zadania musimy najpierw wyposażyć swój statek w elementy ofensywne i defensywne, by być przygotowanym na różne ewentualności. Dodatkowo z biegiem czasu zyskujemy dostęp do rozmaitych ulepszeń i technologii, jeszcze bardziej urozmaicających zabawę oraz pozwalających nawet na stworzenie małej floty.

Tryby gry

W Battlestation: Harbinger zabawa odbywa się głównie w ramach kampanii fabularnej. Podczas poszczególnych misji natrafiamy na nowe rasy i stajemy przed różnymi zadaniami – w jednym przypadku trzeba eskortować sojuszników, w innym wystarczy pokonać wroga itd.

Kwestie techniczne

Produkcja studia Bugbyte to dwuwymiarowa aplikacja, utrzymana w oszczędnym, oldskulowym stylu. W grze nie brakuje jednak wizualnych atrakcji, nadających jej nieco bardziej współczesnego charakteru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Gry podobne do Battlevoid: Harbinger

Wymagania wiekowe Battlevoid: Harbinger

12+

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. King of Thieves, Ski Safari i EA Sports UFC)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. King of Thieves, Ski Safari i EA Sports UFC)

wiadomość22 marca 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Battlestation: Harbinger, EA Sports UFC, Fishing Break, King of Thieves i Ski Safari 2.

PC
iOS
AND