Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCX360
Okładka Battle for Atlantis (PC)
OkładkaBattle for Atlantis (PC)

Battle for Atlantis

Battle for Atlantis to gra strategiczna, zaprojektowana przez studio World Forge. Celem jej twórców nie było zrewolucjonizowanie gatunku RTS-ów, lecz nadanie mu nowego blasku i świeżości.

Strategiczne | RTS

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battle for Atlantis Premiera

anulowana

PC X360

Gry podobne do Battle for Atlantis

Black & White

Rise of Nations: Rise of Legends

ParaWorld

Battle for Atlantis to gra strategiczna, zaprojektowana przez studio World Forge. Celem jej twórców nie było zrewolucjonizowanie gatunku RTS-ów, lecz nadanie mu nowego blasku i świeżości.

Po tysiącach lat ludziom udało się odnaleźć legendarny ląd, Atlantydę, która przez wieki spoczywała na dnie morza. Kiedy już dzielni odkrywcy mieli zabrać się do eksploatowania jej zasobów, napotkali na pewne trudności. Otóż z zakamarków tajemniczej wyspy zaczęli wychodzić jej rodowici mieszkańcy – Atlantydzi, którzy bynajmniej nie zamierzali oddać swojej ojczyzny bez walki. Przy pomocy magii wywołali liczne katastrofy – huragany, powodzie itp. Ziemia została niemal całkowicie zniszczona. Miasta runęły, zerwała się łączność pomiędzy częściami świata, a ludność nawiedziły liczne choroby. Ci, którzy przeżyli kataklizmy, zdecydowali się stanąć do walki przeciwko Atlantydom. Muszą jednak mieć się na baczności, bo przyjdzie im toczyć bitwy z armią dinozaurów, posłusznych jedynie wrogim magom, a także z wojownikami, jeżdżącymi na pangolinach (olbrzymich łuskowcach).

Rozgrywka opiera się na schemacie stosowanym w większości dzisiejszych strategii. Najpierw zajmujemy się rozbudową swojej bazy i wydobywaniem surowców, następnie produkujemy jednostki, a na końcu wysyłamy je do starcia z oponentami. By urozmaicić nam zabawę, programiści zaimplementowali do swojego dzieła nadzwyczajnie realistyczną fizykę. Prawom tej dziedziny nauki podlegają wszystkie elementy, występujące w Battle for Atlantis (żołnierze, budynki, zasoby, – w skrócie: cały krajobraz). Największy wpływ na gameplay ma jednak woda, płynąca w różnorakich zbiornikach. Nie pełni ona wyłącznie funkcji estetycznej, lecz jest zdolna do diametralnej odmiany pola bitwy. Zmusza nas to do częstych zmian taktyki, by np. piechota nie utknęła w błocie, a pojazdy (czołgi, transportery opancerzone itp.) nie zatrzymały się na środku rzeki. Kilkudziesięciometrowe fale tsunami, erozje rzeczne czy strome wodospady niejednokrotnie przesądzają o naszym „być albo nie być” w grze.

Silnik graficzny, który wykorzystano w Battle for Atlantis, pochodzi z produkcji o nazwie Sparta: Ancient Wars. Charakteryzuje go wysoka wydajność i możliwość prezentowania doskonałych efektów wizualnych, z naciskiem na ukazanie zmian w strukturze wody.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Oczekiwania czytelników: 4,5 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Battle for Atlantis: 12+

Battle for Atlantis Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC
X360