Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Automation Empire (PC)

Automation Empire PC

Strategia z elementami symulacyjnymi polegająca na projektowaniu i rozwijaniu naszego kompleksu fabryk. Za stworzenie Automation Empire odpowiada niewielkie studio Dog Hoggler, czerpiące inspirację głównie z popularnego Factorio.

Strategiczne | ekonomiczne | indie | budowa miasta | elementy symulacyjne

PC Windows
Okładka Automation Empire (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

20listopada2019

20listopada2019

Steam

Automation Empire budzi skojarzenia z wydaną w 2016 roku grą Factorio. Gra umożliwia budowanie sieci układów mechanicznych, kopalni i farm, a kluczowym elementem rozgrywki jest ciągłe utrzymywanie wysokiego poziomu wydajności. Dla jej autorów, studia Dog Hoggler, jest to trzecia wydana produkcja, zaraz po Microgons oraz Beast Battle Simulator.

Mechanika

Swój kompleks budujemy na jednej z planet, którą wybieramy podczas rozpoczynania nowej gry. Na każdej z nich mamy do czynienia z innym biomem; każda ma inny charakter i posiada jakiś unikalny element wpływający na rozgrywkę. Przykładowo, na planecie skutej lodem możemy budować bazy na pływających krach, a na pustyni nie ograniczają nas żadne przeszkody terenowe. W celu zmaksymalizowania swoich dochodów musimy optymalnie wykorzystywać dostępny obszar i w odpowiedni sposób podejść do projektowania naszej fabryki.

By czerpać zyski z wydobycia zasobów naturalnych, musimy dbać o odpowiednią infrastrukturę. Składają się na nią m.in. drogi, samochody i drony transportowe, elektrownie, kopalnie i magazyny. Należy pamiętać, że każdy nowy obiekt zwiększa koszt utrzymania całego kompleksu. Co miesiąc musimy regulować rachunki za prąd i płacić podatki, więc przed zleceniem każdej budowy warto się zastanowić, czy stosunek kosztów utrzymania obiektu do generowanego przez niego przychodu będzie korzystny. Możemy również ulepszać właściwości naszych budynków i pojazdów, przyspieszając ich czas pracy lub zwiększając ilość wydobywanych oraz transportowanych surowców. Zgromadzone zasoby da się przetwarzać w bardziej wartościowe produkty, wykorzystując do tego zautomatyzowane linie fabryczne. By przyspieszyć wszystkie procesy, musimy inwestować w nowe technologie, których opracowanie umożliwiają odkryte właściwości poszczególnych rud. Warto zaznaczyć, że gra nie oferuje opcji przyspieszenia tempa rozgrywki, więc wszystko musimy obserwować w czasie rzeczywistym.

Kwestie techniczne

Ze względu na niski budżet oraz strategiczny charakter produkcji oprawa graficzna Automation Empire już w dniu premiery nie stała na wysokim poziomie. Całość rozgrywki obserwujemy z kamery zawieszonej nad naszym kompleksem, którą możemy poruszać w dowolny sposób w obrębie dostępnego terenu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Automation Empire

Wymagania wiekowe Automation Empire

brak danych

Wymagania sprzętowe Automation Empire

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Quad Core 3.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960, 4 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Duo 3.2 Ghz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660, 4 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit