Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS2XBOXGCN
Okładka Auto Modellista (PS2)
OkładkaAuto Modellista (PS2)

Auto Modellista

Wyścigi samochodowe z niezwykłą oprawą wizualną. W produkcji siadamy za kierownicą wielu znanych modelów samochodów (Ford, Dodge, Nissan, Toyota, itp.) i ścigamy się w rozmaitych turniejach na zróżnicowanych trasach. W grze jest też dostępny tryb rozgrywki wieloosobowej.

Wyścigi

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Auto Modellista Premiera

29lis2002

PS2

30wrz2003

GCN

31gru2003

XBOX

producent: Capcom wydawca: Capcom wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Gry podobne do Auto Modellista

Gran Turismo 3: A-Spec

Burnout Dominator

Ridge Racer V

Trójwymiarowe wyścigi samochodowe z grafika utrzymana w klimatach kreskówkowych.

Stanowiąca główny atut gry oprawa audiowizualna od pierwszego rzutu oka przyciąga jednym z najlepszych zastosowań cell-shadingu (techniki zwanej również „nierealistycznym renderowaniem”, polegającym na uzyskaniu wrażenia dwuwymiarowej, ręcznie rysowanej grafiki, poprzez dołożenie kontur i odpowiednie cieniowanie obiektów 3D) w grach video. Oprawa dźwiękowa (podobnie jak reszta elementów gry) wypada już nieco słabiej, i poza kilkoma ciekawymi, ostrzejszymi kawałkami oferuje raczej monotonne brzmienie, zarówno muzyki, jak i efektów dźwiękowych.

Ścigać się możemy, wbrew pozorom, licencjonowanymi i szczegółowo oddanymi samochodami, marek takich jak Ford, Chevy, Dodge, Nissan, Honda, Mitsubishi czy Toyota. Dodatkowo mamy możliwość dostosowania ustawienia zawieszenia, opon, hamulców czy środka ciężkości, a także w miarę postępów w grze pokusić się możemy o upgrade'owanie silnika, komputera pokładowego, spoilerów czy nawet tłumika.

Głównym trybem w „Auto Modellista” jest garage life, gdzie wybierając jedna z dostępnych (odblokowanych) maszyn możemy zmierzyć się na wybranym z 7 turniejów, charakteryzujących się innymi trasami i wymaganiami, co do wygranej każdy. Za zwycięstwo w jednym, poza częściami, samochodami i dostępem do kolejnego turnieju, dostajemy także rozmaite dobra (jak plakaty, trofea itp.), którymi możemy udekorować nasz garaż.

Poza zwykłym trybem split-screen mamy również możliwość gry po sieci przy wykorzystaniu technologii Network Adaptor. Maksymalna liczba graczy on-line wynosi 8.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Auto Modellista

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Auto Modellista Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live!
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Network Adaptor
GCN
XBOX
PS2