Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSV
Okładka Atelier Shallie Plus: Alchemists of the Dusk Sea (PSV)

Atelier Shallie Plus: Alchemists of the Dusk Sea PSV

Udoskonalona wersja gry Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea, która ukazała się na konsoli PlayStation 3 w 2014 roku.

RPG | TPP | fantasy | turowe | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Vita
Okładka Atelier Shallie Plus: Alchemists of the Dusk Sea (PSV)

producent: Gust

wydawca: Koei Tecmo

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSV:

3marca2016

Atelier Shallie Plus: Alchemists of the Dusk Sea na PSV to ulepszona wersja gry Atelier Shallie: Alchemists of the Dusk Sea znanej z konsoli PlayStation 3. Produkcja nie różni się pod względem rozgrywki od oryginału, ale doczekała się kilku nowych epizodów poszerzających linię fabularną. Ponadto pojawili się dodatkowi wrogowie, więcej opcji pozwalających dostosować wygląd postaci oraz zmieniony dziennik. Wisienką na torcie są wszystkie DLC do gry wypuszczone na PlayStation 3. Tytuł został wydany w cyfrowej dystrybucji, ale w sklepie firmy NIS America można nabyć edycję kolekcjonerską, zawierającą 48-stronicowy artbook, ścieżkę dźwiękową, unikalną ściereczkę z postaciami z gry (Shallotte i Shallistera) oraz samą produkcję na nośniku fizycznym.

Za stworzenie Atelier Shallie Plus: Alchemists of the Dusk Sea odpowiada japońskie studio Gust. Doświadczony deweloper funkcjonuje na rynku od 1993 roku i przez kolejne lata wyspecjalizował się produkcji gier RPG. Zespół znany jest również dzięki markom Ar tonelico oraz Surge Concerto.

Fabuła

Rozpoczynając grę, wybieramy jedną z dwóch młodych protagonistek – Shallisterę Argo lub Shallotte Elminus. Decyzja ta pozwala poznać fabułę z różnych perspektyw. Shallistera jest reprezentantką małego klanu kultywującego starożytne tradycje alchemii i żyjącego z dala od cywilizacji. Dziewczyna wyrusza w podróż, by pomóc rodzinie, której grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Z kolei Shallotte prowadzi odziedziczony po ojcu warsztat alchemiczny, mieszczący się w małej oazie pośrodku wyschniętego morza. Niedoświadczona alchemiczka marzy jednak o sławie poszukiwaczki przygód oraz bogactwie. Obie bohaterki spotykają się i postanawiają ze sobą współpracować, odkrywając przy tym tajemnice umierającego świata, w którym przyszło im żyć.

Mechanika

Atelier Shallie Plus: Alchemists of the Dusk Sea na PSV odrzuca system ograniczeń czasowych znanych z poprzednich tytułów. Gracze nie muszą już przejmować się kalendarzem oraz terminami wykonania poszczególnych zleceń. Zamiast tego wypełniają misje stanowiące „cele życiowe” naszej postaci. Ich zrealizowanie skutkuje zmianami w świecie gry oraz zwiększeniem zdolności i statystyk bohaterów. Oczywiście nadal wykonujemy też liczne questy oraz zadania fabularne.

Eksplorując świat, zbieramy materiały do syntez alchemicznych oraz walczymy z niebezpiecznymi stworami. Po raz pierwszy w serii gracze mogą swobodnie operować kamerą w trakcie zwiedzania lokacji. Turowy system walki pozwala na wykorzystanie przedmiotów oraz specjalnych ataków i zdolności postaci. W warsztacie tworzymy nowe przedmioty, korzystając z opracowanych, znalezionych lub kupionych przepisów, mieszając składniki i wybierając zapewniane przez nie cechy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Atelier Shallie Plus: Alchemists of the Dusk Sea

Wymagania wiekowe Atelier Shallie Plus: Alchemists of the Dusk Sea

odpowiednia dla każdego wieku

Danteveli_ Ekspert 21 stycznia 2017

Atelier Shallie Plus: Alchemists of the Dusk Sea to przygoda dwóch dziewczyn o imieniu Shallie. Pierwsza z nich – Shallistera wywodzi się ze szlacheckiej rodziny i wraz ze swoja ekipą wyrusza na podróż by ratować swoją wioskę. Wynika to z tego, że świat w którym przyszło żyć bohaterom nieustannie zamienia się w pustynię. Źródła życiodajnej wody są coraz trudniejsze do odnalezienia. Shallistera zrobi wszystko by pomóc swojemu plemieniu. Druga z bohaterek to Shalotte. Zielonowłosa dziewczyna dorabia sobie jako sprzątaczka ulic i marzy o zarobieniu wielkich pieniędzy i zostaniu utalentowanym alchemikiem. Jej przygoda nie jest epicka i Shalotte nie stara się uratować nikomu życia. Mamy do czynienia z historią osoby, która stara się ciężką praca osiągnąć coś w życiu.

8.0