Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePSV
Okładka Surge Concerto: Ciel Nosurge (PSV)

Surge Concerto: Ciel Nosurge PSV

Gra przygodowa z elementami symulatora randkowego, która pozwoli nam pomóc tajemniczej dziewczynie o imieniu Ionsol odzyskać jej utraconą pamięć i wspomnienia.

Przygodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Vita
Okładka Surge Concerto: Ciel Nosurge (PSV)

japońskajapońska

data premiery gry w wersji PSV:

26kwietnia2012

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Surge Concerto: Ciel no Surge jest trójwymiarową grą przygodową, w której pomagamy krok po kroku odzyskać pamięć i wspomnienia tajemniczej dziewczynie o imieniu Ionsol. Za stworzenie tytułu odpowiada japońskie studio Gust. Główną pieczę nad jego produkcją sprawował Akira Tsuchiya, twórca serii Ar Tonelico, dzięki czemu Ciel no Surge klimatem i tematyką jest zbliżone do tego cyklu, a jego fani znajdą w grze wiele rozpoznawalnych odniesień. Ciel no Surge jest pierwszą grą rozgrywająca się w uniwersum Surge Concerto, przedstawiającym zagrożony apokalipsą świat.

Akcja rozgrywa się na planecie La Ciel, której zagraża rosnące słońce, mogące wkrótce pochłonąć lub wypalić cały świat. Wśród jego mieszkańców wyłoniły się dwie zwalczające grupy, mające inne spojrzenie na to, jak można uratować cywilizację. Pierwsza chcę powstrzymać katastrofę przy użyciu magii, druga opowiada się za użyciem technologii teleportacji i przeniesieniu wszystkich ludzi na inną planetę. Decyzja w tej sprawie spada na barki tymczasowej prezydent Ionsol. Dziewczyna jednak nie posiada żadnych wspomnień. Zadaniem gracza jest pomóc jej w odzyskaniu pamięci i uratować miliony ludzi. Aby tego dokonać, podobnie jak w serii Ar Tonelico, „nurkujemy” do podświadomości Ion, dzięki zastosowaniu specjalnych komputerowych terminali. Podróżując przez świat stworzony w wyobraźni bohaterki, staramy się go odbudować, rozwiązując w ten sposób jej wewnętrzne rozterki i przywracając stracone wspomnienia.

W czasie rozgrywki towarzyszymy Ion w jej codziennych czynnościach. Gra jest powiązana z rzeczywistym 24-godzinnym zegarem i w zależności od tego o jakiej porze włączymy konsolę, dziewczyna zajmować może się np. jedzeniem, spaniem lub gotowaniem. Bohaterka potrafi też tworzyć rożnego rodzaju przedmioty, których recepty uzyskuje kiedy przywracamy jej wspomnienia. Tytuł przypomina więc w dużym stopniu symulatory randkowe, takie jak Love Plus i opiera się na interakcjach oraz zdobywaniu/pogłębianiu zaufania wirtualnej postaci.

Oprawa graficzna łączy ze sobą wysokiej jakości trójwymiarowe modele postaci i przedmiotów z dwuwymiarowymi tłami. W czasie rozgrywki towarzyszy nam muzyka skomponowana przez twórców ścieżek dźwiękowych do gier spod szyldu Ar Tonelico.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Surge Concerto: Ciel Nosurge

odpowiednia dla każdego wieku