Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS2
Okładka Ar tonelico (PS2)

Ar tonelico PS2

Ar Tonelico to kolejny przedstawiciel gatunku japońskich RPG. Tradycyjnie więc mamy do czynienia z misją ratowania świata i eksploracją olbrzymich terenów. Wszystko to okraszone walką w trybie turowym.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Ar tonelico (PS2)

producent: Gust

wydawca: NIS America

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

6lutego2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ar tonelico to kolejny przedstawiciel gatunku japońskich RPG. Tradycyjnie więc mamy do czynienia z misją ratowania świata i eksploracją olbrzymich terenów. Wszystko to okraszone walką w trybie turowym.

Akcja gry dzieje się w świecie Sol Shell, będącym właściwie tylko jedną olbrzymią budowlą – posiadającą niezliczone piętra wieżą, unoszącą się w przestworzach. Wspomniana wieża lewituje pomiędzy dwoma morzami: z jednej strony mamy bezkres chmur, a z drugiej kipiel plazmy. Budowla, nazywana Ar tonelico, powstała jeszcze w czasach kiedy w Sol Shell istniało prawdziwe niebo i kontynenty. Mieszkańcy krainy, wyznawcy religii El Milemia, stworzyli wtedy zaawansowaną cywilizację. W czasach teraźniejszych religijna organizacja o nazwie El Milemia Church próbuje wskrzesić dawny kult, podczas gry konkurująca z nią korporacja Tenh, pragnie przywrócić blask dawnego świata, wspierając się osiągnięciami nauki.

W takich okolicznościach do gry włącza się postać której rolę odgrywamy. Laina Barselt to osiemnastoletnia córka władcy Platiny, miasta położonego na jednym z wyższych pięter wieży. Dziewczę nie interesuje się jednak tak nudnymi sprawami jak zarządzanie miastem - jej marzeniem jest kariera w armii. Pewnego dnia wstępuje w szeregi królewskich sił zbrojnych, włączając się tym samym w grę o przyszłość Sol Shell.

Bardzo istotnym aspektem rozgrywki jest współpraca z Ravateel, bohaterkami potrafiącymi wpływać na kształtowanie się świata. Czarodziejki te zmieniają rzeczywistość za pomocą śpiewu, jednak każdorazowy czyn okupiony jest wielkim bólem. Dlatego też Ravateel ponownie śpiewają tylko dla tego, kogo kochają i szanują. Tylko od naszego postępowania będzie zależało czy uda się skłonić czarodziejki do pomocy.

Laina jest głównym bohaterem gry - podstawową siłą bojową. Towarzyszą jej dwie przyjaciółki (Aurica i Misha), nie biorące udziału w pojedynkach. Dziewczęta posiadają jednak specjalne umiejętności, uaktywniające się w potrzebnych momentach.

Twórcy gry postawili na rozbudowaną fabułę i ogromną ilość zadań pobocznych (najciekawsze z nich dotyczą uaktywniania mocy Auricy i Mishy). Można grać nawet do czterdziestu godzin, w ogóle nie zajmując się w tym czasie głównym wątkiem gry!

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.3 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Ar tonelico

12+

Wymagania sprzętowe Ar tonelico

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB