Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Astonishia Story (PSP)

Astonishia Story PSP

Astonishia Story to tytuł z gatunku cRPG z wyraźnymi naleciałościami dalekowschodnimi. Główna intryga jest mocno typowa dla gatunku i niczym nas nie zaskakuje. Otóż pewnego dnia ktoś kradnie Wand of Kinan, święta relikwię, będącą symbolem szczęścia i bogactwa.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Astonishia Story (PSP)

producent: Sonnori

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

6czerwca2006

6lipca2007

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Astonishia Story to tytuł z gatunku cRPG z wyraźnymi naleciałościami dalekowschodnimi. Twórcami gry są Koreańczycy ze studia Sonnori. Główna intryga jest mocno typowa dla gatunku i niczym nas nie zaskakuje. Otóż pewnego dnia ktoś kradnie Wand of Kinan, święta relikwię, będącą symbolem szczęścia i bogactwa. Na poszukiwania artefaktu wyrusza młody królewski rycerz – Lloyd. Właśnie w postać tego śmiałka wcielamy się w grze.

Zanim heros odzyska relikwię, czeka go długa droga pełna trudów i wyrzeczeń. Wiele czasu minie, do momentu w którym będziemy gotowi stawić czoła głównemu czarnemu charakterowi. Przedtem musimy znacznie zwiększyć swe umiejętności, zarówno w zakresie walki wręcz jak i władania magią. Podczas wędrówki oddajemy się zajęciom typowym dla RPG: dołączaniu postaci do drużyny, odnajdowaniu potężnych przedmiotów, zdobywaniu coraz lepszych broni, zbroi i czarów itp. Bardzo wiele czasu spędzamy walcząc ze stającymi nam na drodze wrogami. Jest ich dość szeroki zestaw, począwszy od elfów i bandytów, poprzez postaci władające magią, a skończywszy na różnej maści potworach dysponujących potężną bronią i umiejętnościami. System walki w Astonishia Story jest prosty i intuicyjny, przypomina ten zastosowany w grach z serii Grandia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 6 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Astonishia Story

Klasyfikacja PEGI Astonishia Story

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Astonishia Story

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Długość loadingów na PSP przeanalizowana

wiadomość20 października 2006

Długie loadingi od początku były zmorą przenośnej konsoli PSP. Serwis Gamespot postanowił przetestować, jak dokładnie ta sprawa wygląda. W tym celu przeanalizował ponad osiemdziesiąt gier. Wyniki są nader interesujące.