Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Ascension to the Throne (PC)

Ascension to the Throne: Wojna o Koronę PC

Ascension to the Throne

Ascension to the Throne to strategia z elementami cRPG, osadzona w świecie fantasy, stworzona w studiu developerskim DVS.

Strategiczne | fantasy | turowe | elementy RPG

PC Windows
Okładka Ascension to the Throne (PC)

producent: DVS

wydawca: 1C / Cenega

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

26stycznia2007

3sierpnia2007

pudełko PL

Ascension to the Throne to strategia z elementami cRPG, osadzona w świecie fantasy, stworzona w studiu developerskim DVS. Jej akcja opowiada o pełnej walki i wyrzeczeń drodze ostatniego prawowitego spadkobierca tronu królestwa Airath, prowadzącej do pokonania banitów bezprawnie zasiadających na tronie jego państwa.

Przed wiekami Airath był silnym, potężnym i prawym państwem. Jednak wszystko przemija, tak i te wspaniałe czasy poszły w zapomnienie. Pewnego dnia, niespodziewanie wrogowie Airath zaatakowali i zdobyli zamek królewski, wybijając cały jego garnizon oraz wszystkich członków rodziny królewskiej. Główny bohater gry, młody książę ocalał, dzięki zaklęciu rzuconemu przez umierającego nadwornego maga. Ów czar przetransportował go setki mil, na inny, nieznany mu ląd. Teraz musi powrócić, wyzwolić swój lud i wymierzyć sprawiedliwość...

Gracz ma okazję pokierować poczynaniami ostatniego prawowitego spadkobierca tronu Airath. Musi od podstaw stworzyć silną armię, eksplorować nieznane mu tereny oraz przeciwstawiać się wszystkim napotkanym wrogom, jak również pozyskiwać sprzymierzeńców. Tylko w ten sposób jest w stanie dotrzeć do granic swego królestwa i pokonać tych, którzy zagarnęli jego dziedzictwo. Rozgrywka w Ascension to the Throne stanowi kombinację elementów strategii czasu rzeczywistego (poruszanie się po świecie gry) oraz strategii rozgrywanej w systemie turowym (dotyczy bitew, w których może brać udział do 22 oddziałów składających się z maksymalnie 16 jednostek każdy). Ascension to the Throne nie narzuca grającemu określonej drogi prowadzącej do osiągnięcia sukcesu, nie musi on też wypełniać kolejnych, ściśle następujących po sobie misji. Ma dowolność w swych poczynaniach, może dowolnie eksplorować nieznane obszary, wybierać kierunek ekspansji, itp.

Całość została wykonana przy użyciu nowoczesnego, w pełni trójwymiarowego silnika graficznego. Podczas trwania poszczególnych bitew widzimy ukształtowanie terenu, drzewa czy trawę, ścierające się ze sobą jednostki, dynamicznie zmieniające się warunki atmosferyczne, itp. Rzecz jasna zarówno typ terenu jak i pogoda mają wpływ na przebieg potyczek.

Zobacz pełny opis gry

Nośnik: 3 CD / 1 DVD

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 560 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6.9 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 29,90 PLN

Gry podobne do Ascension to the Throne: Wojna o Koronę

Klasyfikacja PEGI Ascension to the Throne: Wojna o Koronę

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.