Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka As Far As The Eye (PC)
OkładkaAs Far As The Eye (PC)

As Far As The Eye PC

As Far As The Eye to turowa gra strategiczna, w której celem zabawy jest doprowadzenie plemienia do centrum mapy, zanim nadejdzie powódź. Aby dotrzeć do wskazanego miejsca, należy gromadzić surowce niezbędne do przetrwania.

Strategiczne | ekonomiczne | turowe | widok izometryczny | indie

As Far As The Eye Premiera PC

10września2020

Steam

10września2020

producent: Unexpected Studio wydawca: Goblinz Studio Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do As Far As The Eye

Thea: The Awakening

Caravan

As Far As The Eye to turowa strategia, w której gracz musi pokierować losami plemienia. Za opracowanie tytułu odpowiada Unexpected Studio, a wydaniem zajęło się Goblinz Studio.

Fabuła

W As Far As The Eye gracz wciela się w wiatr opiekujący się plemieniem. Jego celem jest doprowadzenie swoich podopiecznych do centrum świata zanim nadejdzie powódź, która zaleje większość obszaru.

Mechanika

Zabawa w As Far As The Eye rozgrywa się na proceduralnie generowanej mapie podzielonej na heksagony. Przed rozpoczęciem właściwej rozgrywki gracz może dostosować parametry sesji, takie jak jej długość czy też liczba dostępnych surowców.

Po trafieniu na mapę gracz musi wyznaczyć optymalną ścieżkę do centrum świata. Niekoniecznie musi to być jednak najprostsza droga. W czasie wędrówki bowiem tubylcy muszą zaspokajać swoje potrzeby oraz gromadzić surowce niezbędne do przetrwania. Przykładowo aby zaspokoić potrzebę głodu należy wybudować przystań rybacką. Dodatkowo w czasie eksploracji świata można napotkać na postacie niezależne, z którymi można handlować. Można także przyłączyć je do kierowanego plemienia. Nie ma tu jednak opcji toczenia walk.

Plemię może także natrafić na przeszkody, które utrudnią im wędrówkę. Mogą to być między innymi trudne warunki atmosferyczne, jak np. burze. Oprócz tego na mapie znajdują się miejsca kultu, w których można złożyć ofiarę. Jeśli zamiast tego gracz zdecyduje się je splądrować, to również poniesie konsekwencje.

W grze zaimplementowano także obszerny system rozwoju plemienia. Podzielony on został na trzy kategorie – praca, wiedza i budynki. Każdy z nich zawiera zestaw ulepszeń, które wpływają na funkcjonowanie osadników.

Kwestie techniczne

As Far As The Eye oferuje pastelową, przyjemną dla oka oprawę graficzną. Całość ukazana została w widoku izometrycznym.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

As Far As The Eye cena w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe As Far As The Eye: Odpowiednia dla każdego wieku.

As Far As The Eye Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E4300 1.8 GHz / AMD Athlon X2 4450e 2.3 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GTX / Radeon HD 3850 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10