Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2
Okładka Ape Escape 3 (PS2)
OkładkaApe Escape 3 (PS2)

Ape Escape 3 PS2

Ape Escape 3 to trzecia część serii platformówek z małpami w rolach głównych. Gra została stworzona przez studio Sony Computer Entertainment.

Zręcznościowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ape Escape 3 Premiera PS2

17stycznia2006

producent: Sony Interactive Entertainment wydawca: Sony Interactive Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Ape Escape 3

Jak 3

Jak II: Renegade

Rayman 3: Hoodlum Havoc

Ape Escape 3 to trzecia część serii platformówek z małpami w rolach głównych. Gra została stworzona przez studio Sony Computer Entertainment.

Ohydny Specter, niezwykle przebiegły małpiszon, znalazł się w posiadaniu hełmu, zwiększającego inteligencję. Wskutek działania przedmiotu w jego głowie od razu zrodził się pomysł, by zapanować nad światem. Do pomocy wezwał więc setki swoich przyjaciół z dżungli. Zasiedlili oni wytwórnie filmowe oraz stacje telewizyjne i rozpoczęli realizację chytrego planu, tworząc programy, po obejrzeniu których ludzie cofną się w rozwoju. Dzięki temu owłosione zwierzaki staną się na powrót najważniejszym gatunkiem na Ziemi. By do tego nie dopuścić, dwójka bohaterów (Keia i Yumi) postanawia, że złapie wszystkie futrzaki i uratuje ludzi przed zagładą.

Gra oferuje nam 28 misji, umiejscowionych w 136 lokacjach, gdzie musimy schwytać dokładnie 400 irytujących małp. W zadaniu tym pomocne okazują się gadżety, posiadane przez nasze postaci. Należą do nich m.in.: siatka, proca, specjalny radar, rewolwer, samochód zdalnie sterowany, a nawet śmigło. Nie brakuje także miecza, lassa i magicznej obręczy. Z tak przygotowanego zestawu wybieramy potrzebne nam rzeczy i rozpoczynamy polowanie na sługusów Spectera. Biegamy po kolorowych arenach w poszukiwaniu przebranych za filmowców małp. Naturalnie nasi oponenci starają się stawiać opór, ewentualnie uciekać w przypadku, gdy nie mają żadnych szans. Rozwiązujemy również proste zagadki logiczne i otwieramy skrzynie pełne diamentów. Pojawiają się także co bardziej wyrafinowani bossowie. W czasie zabawy odblokowujemy ponadto dostęp do prostych mini-gier i animacji filmowych. Cała produkcja w humorystyczny sposób nawiązuje do świata kina oraz branży elektronicznej.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Ape Escape 3

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Ape Escape 3 Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB