Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360NDS
Okładka Antipole (PC)

Antipole

Platformówka 2D z elementami gry akcji. W odległej przyszłości inteligentne maszyny stały się zagrożeniem dla ludzi. Rząd zatrudnia najemnika Johnny'ego Hurricane'a, który musi przedostać się na statek-matkę robotów i odkryć ich słabości.

Zręcznościowe | science fiction | platformówki | 2D | roboty

Okładka Antipole (PC)

producent: Saturnine Games

wydawca: Saturnine Games

data premiery gry:

21sty2011

X360

13lip2011

PC

21lip2011

NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Antipole to druga, po Cosmos X2 (2010), gra w dorobku niezależnego studia Saturnine Games. Tym razem deweloperzy pod kierunkiem Edwarda Di Gernonimo postanowili spróbować swoich sił w gatunku platformowych gier akcji.

Fabuła w Antipole odgrywa drugorzędną rolę i jest jedynie luźno nakreślona. W świecie odległej przyszłości ludziom grozi wielkie niebezpieczeństwo ze strony wrogo usposobionych robotów, które zamierzają zaatakować Ziemię. Rząd sięga po ostatnią deskę ratunku i zatrudnia najemnika – Johnny'ego Hurricane'a. Śmiałek otrzymuje zadanie przedostania się do statku-matki robotów i odkrycia ich słabych punktów.

Akcja toczy się we wnętrzu wspomnianego pojazdu kosmicznego, w którym roi się od przeciwników i śmiertelnie groźnych pułapek. Na szczęście Johnny dysponuje nietuzinkowym gadżetem – manipulatorem grawitacji, dzięki któremu może na chwilę odwrócić prawo ciążenia w swoim najbliższym otoczeniu. Odpowiednio użyte urządzenie pozwala przedostać się w trudno dostępne miejsca, wyeliminować wrogów, a nawet uniknąć niechybnej śmierci (np. wskutek upadku). Jak na platformówkę 2D przystało w grze nie brakuje biegania, skakania i pokonywania rozlicznych przeszkód. Niektóre sytuacje wymagają rozwiązania prostej zagadki logiczne lub również posłużenia się bronią. Dodatkowo w trakcie zabawy znaleźć można monety, które pozwalają odblokować dostęp do bonusowych poziomów.

Warstwa audiowizualna Antipole wyraźnie wskazuje na niskobudżetowy charakter produkcji. Dwuwymiarowa grafika z prostymi animacjami i zredukowaną paletą barw przywodzi na myśl skojarzenia z grami rodem z epoki komputerów 8 i 16-bitowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Antipole

Wymagania wiekowe Antipole

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Antipole

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live Indie Games
Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • DSi Ware
Nowe Indie Royale z 8 grami z Xbox Live Indie Games (m.in. Dead Pixel, Chester)
Nowe Indie Royale z 8 grami z Xbox Live Indie Games (m.in. Dead Pixel, Chester)

wiadomość25 lipca 2013

Dead Pixel, Chester, Antipole, Orbitron, Revolution, SpyLeaks to tylko niektóre z gier oferowanych w najnowszej edycji akcji Indie Royale. Tym razem w niskiej cenie można nabyć pecetowe produkcje niezależne, które są dostępne także w usłudze Xbox Live Indie Games.

PC
X360
NDS