Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOSWWW
Okładka Angel Stone (AND)
OkładkaAngel Stone (AND)

Angel Stone

Stworzone przez studio Fincon z myślą o przeglądarkach i urządzeniach mobilnych postapokaliptyczne RPG akcji typu hack-and-slash. Akcja Angel Stone osadzona została w świecie łączącym typowe cechy fantasy z elementami zaczerpniętymi z różnych mitologii.

RPG | fantasy | hack'and'slash | widok izometryczny | kooperacja | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Angel Stone Premiera

30lip2015

iOS AND WWW

producent: Fincon wydawca: Fincon Strona oficjalna

Angel Stone to postapokaliptyczna gra typu hack’n’slash z akcją rozgrywającą się w świecie łączącym cechy fantasy z elementami rozmaitych mitologii. Tytuł opracowało koreańskie studio Fincon, znane z humorystycznego RPG akcji Hello Hero. Tytuł dostępny jest w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami.

W Angel Stone dołączamy do Ruchu Oporu, toczącego zaciekłe boje z demonicznym Legionem – armią ciemności, która zdołała pokonać anielskie zastępy i teraz równa z ziemią kolejne ziemskie krainy. Akcja produkcji rozgrywa się w postapokaliptycznym świecie fantasy, podzielonym na szereg obszernych regionów, różniących się stopniem zepsucia oraz natężeniem wrogich sił.

W produkcji studia Fincon otrzymaliśmy do dyspozycji trzy klasy postaci: wojownika (Berserker), preferującego walkę w zwarciu, strzelca wyborowego (Gunslinger), trzymającego wrogów na dystans za pomocą różnorakiej broni palnej, a także maga (Shadow Mage), lubującego się w rzucaniu czarów, ale też nie stroniącego od bliskich kontaktów z przeciwnikami. W miarę rozwoju sytuacji, bohaterowie awansują na wyższe poziomy doświadczenia. Owocuje to rosnącymi statystykami, natomiast znajdowane po drodze, tytułowe Anielskie Kamienie pozwalają odblokować nowe umiejętności, inne dla każdej klasy postaci.

Do dyspozycji graczy oddano obszerną kampanię solową, w trakcie której skupiamy się na walce z demonicznymi hordami i wykonywaniu raczej standardowych misji roleplay’owych, tryb kooperacji sprowadzający się do wieloosobowych rajdów, a także rozgrywany w czasie rzeczywistym tryb PvP, w którym na specjalnych arenach toczymy pojedynki z graczami z całego świata. Warto dodać, że opcja multiplayer jest międzyplatformowa, a więc użytkownicy mobilnej wersji gry na Androida oraz iOS-a mogą bawić się na tych samych serwerach, co gracze korzystający z edycji przeglądarkowej.

Minirecenzja Angel Stone – hack’n’slash z wyższej półki

PLUSY:
  1. Mało oryginalna, ale pod wieloma względami świetna hack’n’slashowa rozgrywka;
  2. Przepiękna grafika – jedna z ładniejszych gier tego typu;
  3. Całkowicie opcjonalne mikropłatności nie utrudniają rozgrywki.
MINUSY:
  1. Od biedy można się przyczepić do braku oryginalnych rozwiązań.

Na smartfonach czy tabletach gatunek hack’n’slash nie jest tak popularny jak np. match-3 czy tower defense, ale z pewnością nie brakuje przedstawicieli tego gatunku. Wśród ciekawszych tego typu projektów znajduje się m.in. Dungeon Hunter 5, Slashy Hero czy też omawiane Angel Stone od studia Fincon.

Jak przystało to porządną siekankę w stylu RPG, deweloperzy zatroszczyli się przede wszystkim o kilka klas postaci, którymi przemierzamy kolejne lokacje niebezpiecznego świata. Oczywiście każdy z herosów radzi sobie z przeciwnościami losu w inny sposób (jeden nadaje się do walki bezpośredniej, drugi dystansowej itd.), dzięki czemu łatwiej dostosować gameplay pod siebie, a poza tym zachęca on do częstych powrotów i zabawy innymi wojownikami.

Sama rozgrywka nie różni się jako tako od konkurencji. Oznacza to, że sterowanie opiera się na podobnych patentach, z umiejętnościami specjalnymi wyświetlanymi z boku ekranu. Podczas przygody rozwijamy postać, zdobywamy lepsze wyposażenie, a dodatkowo ulepszamy je u kowala. Wszystko to uzupełniają poziomy treningowe, misje przeznaczone do co-opa i nie tylko.

Osoby mające do czynienia z innymi hack’n’slashami w mgnieniu załapią system i poczują się jak w domu, a do tego Angel Stone ma inną zaletę – wygląda świetnie! Animacje ataków są efektowne, otoczenie zróżnicowane, tak samo jak i przeciwnicy. Poza tym wszystkim gra jest darmowa, ale nie bójcie się o mikropłatności, które zupełnie nie przeszkadzają podczas zabawy. Nie trzeba nic kupować, czekać aż się odnowi energia itd. – można grać do woli bez płacenia.

Angel Stone z pewnością nie jest oryginalną produkcją i nie wnosi niczego wyjątkowego do gatunku, ale trzeba przyznać, że to kawał porządnego hack’n’slasha. Ciężko się w tym przypadku przyczepić do czegoś poważnego, gdyż niemal wszystko, co umieszczono w grze wykonano przynajmniej prawidłowo. Jeżeli więc nie oczekujesz od wszystkich produkcji, że za każdym razem będą Cię zaskakiwać, to w tym przypadku powinieneś spędzić sporo czasu na miłym siekaniu i rąbaniu potworów.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Angel Stone: 12+

iOS
AND
WWW