Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDPCiOS
Okładka Among Us 2 (AND)

Among Us 2

Among Us 2 jest kontynuacją humorystycznej gry z 2018 roku, w której wraz z innymi graczami staramy się przygotować statek kosmiczny do odlotu, równocześnie radząc sobie z sabotażystami ukrytymi w zespole. Produkcja została opracowana przez studio Innersloth.

Strategiczne | science fiction | 2D | humorystyczne | funkcje cross-platform | indie | kooperacja | statki kosmiczne

Okładka Among Us 2 (AND)

producent: InnerSloth

wydawca: InnerSloth

data premiery gry:

anulowana

PC AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Among Us 2 to przygotowana z myślą o trybie multiplayer, humorystyczna gra, którą trudno jest jednoznacznie sklasyfikować gatunkowo (najbliżej jej chyba do strategii). Jest to sequel udanego Among Us z 2018 roku – podobnie jak w tamtym tytule, naszym celem jest przygotowanie statku kosmicznego do odlotu i przechytrzenie graczy, którzy chcą pokrzyżować nam szyki. Gra została opracowana i wydana przez niezależne studio Innersloth.

Mechanika

W Among Us 2 na świat gry patrzymy z góry (z perspektywy top-down). Gracze są podzieleni na dwie grupy. Zadaniem pierwszej z nich jest przygotowanie statku kosmicznego do odlotu – wraz z innymi uczestnikami wykonujemy w tym celu różnorakie zadania (każda postać pełni określoną rolę). Drugi zespół to sabotażyści ukryci pośród członków załogi, którzy starają się utrudnić życie pozostałym graczom.

W Among Us 2 nie można darzyć nikogo nadmiernym zaufaniem. Gracze powinni obserwować mapę i obrazy z kamer oraz zwracać uwagę na działania pozostałych uczestników zabawy. Jeśli wzbudzą nasze podejrzenia i przekonamy do swoich racji innych załogantów, wrogowie zostaną wyrzuceni ze statku. Jednym ze sposobów ukończenia misji jest znalezienie i wyrzucenie ze statku wszystkich sabotażystów. Jednak ci ostatni również nie są bezbronni – mogą np. przemieszczać się szybami wentylacyjnymi, psuć różne elementy statku, a nawet zabijać członków załogi.

Warto odnotować, że gra umożliwia zmianę wyglądu naszej postaci (mowa o kolorze i czapce). Mamy też wpływ na elementy mechaniki (możemy np. modyfikować liczbę sabotażystów w zespole, jak i same zadania). W porównaniu do poprzedniej części twórcy zwiększyli liczbę dostępnych ról i dopracowali kod sieciowy, by umożliwić szybszy rozwój gry i ułatwić walkę z oszustami.

Tryby gry

W Among Us 2 możemy grać wyłącznie z innymi. Podstawą jest tryb wieloosobowy, przy czym rozgrywka toczy się zarówno przez Internet, jak i sieć LAN. W zabawie może uczestniczyć większa liczba graczy niż w przypadku pierwszej części.

Kwestie techniczne

Among Us 2 posiada dwuwymiarową grafikę, która prezentuje się podobnie do pierwszej części. Ponownie postawiono na oryginalny, humorystyczny styl.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 4-15  

Gry podobne do Among Us 2

Wymagania wiekowe Among Us 2

12+

Wymagania sprzętowe Among Us 2

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Among Us 2 anulowane - twórcy skupią się na rozwoju oryginału
Among Us 2 anulowane - twórcy skupią się na rozwoju oryginału

wiadomość24 września 2020

Innersloth nie stworzy kontynuacji Among Us. Zamiast tego twórcy skupią się na dodaniu planowanych nowości do oryginalnej produkcji.

PC
AND
iOS