Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka American Girl: Julie Finds a Way (NDS)

American Girl: Julie Finds a Way NDS

Gra zręcznościowo-przygodowa, w której poznajemy wybrane wydarzenia z okresu dorastania Julie Albright. Wiele czynności ukazano w formie prostych do zrozumienia mini-gier.

Przygodowe | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka American Girl: Julie Finds a Way (NDS)

producent: Webfoot

wydawca: THQ Inc.

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

3grudnia2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

American Girl: Julie Finds a Way to wyjątkowo prosta w obsłudze gra zręcznościowa, przygotowana w głównej mierze z myślą o najmłodszych przedstawicielkach płci pięknej. Właściwa rozgrywka oferuje przede wszystkim eksplorację otoczenia, modyfikowanie wyglądu sterowanej przez siebie postaci oraz uczestniczenie w zabawnych mini-grach. Całość z oczywistych względów pozbawiona została brutalności. Ponadto zabawa cechuje się niskim poziomem trudności stawianych wyzwań.

Główna bohaterka opisywanej gry to Julie Albright. Postać ta zaprojektowana została przez koncern Mattel, początkowo jedynie w formie lalki dla dzieci, lecz wkrótce także w roli bohaterki komiksów, czy książek. To właśnie do tych ostatnich omawiana produkcja w największym stopniu próbuje nawiązywać. Tytułowa bohaterka zamieszkuje jedną z największych amerykańskich metropolii – San Francisco. Jeśli zaś chodzi o przedział czasowy, są to lata 70-te XX wieku.

Omawiana produkcja pozwala młodym użytkownikom konsoli DS na zapoznanie się z wybranymi wydarzeniami z okresu dorastania dziewięcioletniej bohaterki. W miarę postępów w rozgrywce odblokowywane są kolejne wydarzenia, w których można brać aktywny udział. Julie poświęca swój wolny czas przede wszystkkim na zawiązywaniu nowych znajomości i utrzymywaniu dobrych kontaktów ze swoimi przyjaciółmi. Ważną rolę odgrywa także eksploracja zamieszkiwanej przez bohaterkę okolicy oraz innych ciekawych lokacji, między innymi budynku szkoły.

Większość czynności przedstawiono w postaci niezbyt skomplikowanych mini-gier. W sumie jest ich dwadzieścia. Zabawy te są naturalnie bardzo zróżnicowane. Mini-gry mogą dotyczyć między innymi próby zdobycia miejsca w składzie drużyny koszykówki, czy sprawowania troskliwej opieki nad różnymi zwierzakami. Mowa tu między innymi o króliku Julie. Co ciekawe, zwierzątko to w dalszej części zabawy można wystawić w specjalnym pokazie. Producent zaoferował także rozbudowane opcje modyfikacji wyglądu głównej bohaterki. Mowa tu zarówno o makijażu, jak i nowych elementach ubioru. Wiele z tych przedmiotów odblokowywanych jest w miarę postępów w rozgrywce.

Opisywana gra posiada także dość symboliczny multiplayer. Niektóre z dostępnych mini-gier posiadają opcje zabawy z drugą osobą. Warto tu dodać, iż wymagane jest posiadanie tylko jednego kartridża. Oprawa wizualna American Girl prezentuje typowy dla podobnych produkcji poziom wykonania. Właściwa akcja toczy się na dolnym ekraniku konsoli. Górny ekran służy z kolei do wyświetlania dodatkowych informacji, okien dialogowych, czy podpowiedzi do aktualnie wybranych zabaw.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do American Girl: Julie Finds a Way

Wymagania wiekowe American Girl: Julie Finds a Way

odpowiednia dla każdego wieku