Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiGCNPS2XBOX
Okładka American Chopper 2: Full Throttle (GCN)
OkładkaAmerican Chopper 2: Full Throttle (GCN)

American Chopper Full Throttle

American Chopper 2: Full Throttle

Dynamiczna ścigałka, wzorowana na znanym serialu telewizyjnym. Wcielamy się w rolę jednego z pracowników Orange County Choppers, konstruujemy modele tytułowych motocykli, a następnie bierzemy udział w różnych typach wyścigów.

Wyścigi | motocyklowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

American Chopper Full Throttle Premiera

anulowana

GCN

22lis2005

PS2 XBOX

Gry podobne do American Chopper Full Throttle

Torque: Savage Roads

MX Superfly

Freekstyle

American Chopper 2: Full Throttle to oficjalna kontynuacja wydanej w 2004 roku niskobudżetowej ścigałki. Podobnie jak jego poprzednik, Full Throttle w wyraźny sposób nawiązuje do słynnego programu motoryzacyjnego, doskonale znanego widzom stacji Discovery. Telewizyjny American Chopper opiera się w głównej mierze na konstruowaniu tytułowych motocykli. Nie inaczej jest więc w przypadku omawianej gry. Miłośników serialu zainteresuje z pewnością obecność pracowników Orange County Choppers. W przeciwieństwie do pierwszej części gry, w której wcielaliśmy się w rolę bezimiennego pracownika, tym razem możemy przejąć bezpośrednią kontrolę nad jedną ze znanych z serialu osób. Są to między innymi Mikey, Vinnie, czy Paulie. Za produkcję Full Throttle odpowiedzialne jest Creat Studio, które w przeszłości opracowało również pierwszą część American Chopper. Sama gra ukazała się natomiast na PS2, Xbox’a oraz Gamecube’a. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż tytuł ten nie posiada żadnych trybów multiplayer.

Jednym z podstawowych atutów omawianej produkcji jest oczywiście możliwość konstruowania tytułowych chopperów. W Full Throttle pojawia się wiele nowszych modeli, znanych z kolejnych odcinków serialu. W sumie możemy stworzyć dwanaście kopii maszyn, które pojawiły się w telewizyjnej produkcji. A są to między innymi Fire Bike, Liberty Bike, czy Future Bike. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie żeby zaprojektować swój własny chopper. Full Throttle zawiera wiele nowych części. Gracz musi zadbać zarówno o odpowiednie osiągi maszyny, jak i jej wygląd. W tym drugim przypadku można korzystać z wielu różnych farb, ozdób, chromowanych części, czy też efektownych naklejek.

Wachlarz dostępnych trybów zabawy jest dość rozbudowany. Gracz może między innymi brać udział w standardowych wyścigach, w których należy osiągnąć jedynie linię mety. Nie zabrakło też jednak pojedynczych wyzwań, czy widowiskowych policyjnych pościgów. Gracz nagradzany jest również za wykonywanie ryzykownych manewrów (np. przejazd pod naczepą TIR-a), czy efektownych trików (jazda na jednym kole, palenie gumy itp.). Model jazdy doczekał się licznych usprawnień. Autorzy zadbali przede wszystkim o to żeby na zachowanie maszyny istotny wpływ miały wybrane wcześniej części. Należy jednak pamiętać, iż American Chopper jest w głównej mierze nastawiony na dobrą zabawę, a nie wysoki realizm rozgrywki. Oprawa wizualna Full Throttle prezentuje nieco wyższy poziom od swojego poprzednika. Tyczy się to zarówno modeli maszyn, jak i bardziej szczegółowego otoczenia.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe American Chopper Full Throttle: 12+

American Chopper Full Throttle Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Nintendo GameCube

GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PS2
XBOX
GCN