Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCXBOXPS2
Okładka Moto GP 2 (PC)

Moto GP 2

MotoGP 2

Kolejna część, znanych i niewątpliwie udanych wyścigów motocyklowych. Tytuł cechuje się zdecydowanie zręcznościowym charakterem rozgrywki.

Wyścigi

Okładka Moto GP 2 (PC)

data premiery gry:

22sty2002

PS2

16maj2003

XBOX

21maj2003

PC

MotoGP 2 to kontynuacja jednego z bardziej znanych i zarazem cenionych konsolowych wyścigów. Poprzednia część tej gry na rynek trafiła równolegle z konsolą PlayStation 2, stając się jednym z jej „startowych” tytułów. Jak można się domyślić, pociągnęło to za sobą szereg niedociągnięć. Opisana kontynuacja miała przede wszystkim poprawić słabiej wykonane elementy. Nie można natomiast mówić o zastosowaniu jakichkolwiek rewolucyjnych rozwiązań. Gra stanowi wyłącznie rozwinięcie swojej poprzedniczki. Za produkcję omawianej ścigałki odpowiedzialny jest koncern Namco, tak więc nie można mówić o produkcie zbliżonym do pozostałych edycji MotoGP 2. Wydaniem tych wersji zajął się bowiem duet Climax-THQ.

MotoGP 2 oferuje dwa podejścia do tematyki wyścigów motocyklowych. Ustawienia Arcade pozwalają skupić się na efektownej jeździe. Gracz nie musi przejmować się odpowiednim pokonywaniem zakrętów, a nawet w przypadku opuszczenia wyznaczonego toru ryzyko spadnięcia z maszyny jest niewielkie. Dodatkowo można korzystać z całej masy „wspomagaczy”, w tym kontroli trakcji. Zupełnym przeciwieństwem jest z kolei tryb symulacji. Został on przygotowany wyłącznie z myślą o bardzo doświadczonych zawodnikach. Osiąganie sukcesów musi być w tym przypadku poprzedzone solidnymi treningami. Co więcej, w wielu sytuacjach konieczne jest dokonanie modyfikacji przełożeń skrzyni biegów, czy dobranie odpowiednich typów opon.

Wachlarz trybów zabawy jest dość pokaźny. Najciekawiej prezentują się wyzwania (Challenges). W zależności od rodzaju wybranej misji musimy na przykład wykonywać różne triki na motorze (jazda na jednym kole, palenie gum itp.), czy też bezbłędnie pokonywać wybrane fragmenty trasy. W nagrodę za pomyślne zaliczanie kolejnych wyzwań można odblokować cenne bonusy, między innymi tryb Legend. Umożliwia on ściganie się z najsłynniejszymi motocyklistami świata, także tymi, którzy przeszli na emeryturę. Gracz może również rozegrać pojedynczy wyścig, czy też zmierzyć się z upływającym czasem. MotoGP 2 zawiera ponadto pełnoprawny tryb mistrzostw. W tym przypadku bierzemy udział w serii zaplanowanych wyścigów. Warto też dodać, iż do każdego z nich trzeba się wcześniej zakwalifikować. Wizualnie gra przypomina swoją poprzedniczkę. Szczególny nacisk położono na wyjątkowo płynny przebieg rozgrywki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 577 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Klasyfikacja PEGI Moto GP 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe MotoGP 2

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Procesor Pentium 4 1.4 GHz, 256 MB RAM, 32 MB akcelerator 3D

Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

Wykorzystuje: Xbox Live

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci 8 MB

Moto GP 2 - przed premierą
Moto GP 2 - przed premierą

Przed premierą 22 kwietnia 2003, 10:40

Wiemy już czym i po czym jeździć będziemy, a teraz pozostało nam jeszcze wyjaśnić kim. No więc historia się powtarza i na ekranach naszych komputerów ujrzymy znane twarze kierowców rajdowych, mam na myśli pięciu panów: Kenny Roberts, Haruchika Aoki, Max Biaggi, Jurgen Vd Goorbergh, Garry McCoy. Wybór kierowcy nie będzie miał dużego wpływu na rozgrywkę, ponieważ jakość prowadzenia motocyklu zależy od zdolności gracza. Co najwyżej dowiemy się ile mają lat, od kiedy biorą udział w wyścigach i jakie sukcesy mają na koncie. Jedynie gracze komputerowi dysponować będą większą lub mniejszą inteligencją. Oczywiście nic nie stanie na przeszkodzie, aby własnoręcznie stworzyć swojego zawodnika, nadać mu własne imię i nazwisko, a później czekać jak jego sława w oczach rośnie.

PC
XBOX
PS2