Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2XBOX
Okładka Moto GP 2 (PC)
OkładkaMoto GP 2 (PC)

Moto GP 2

MotoGP 2

Kolejna część, znanych i niewątpliwie udanych wyścigów motocyklowych. Tytuł cechuje się zdecydowanie zręcznościowym charakterem rozgrywki.

Wyścigi

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Moto GP 2 Premiera

22sty2002

PS2

16maj2003

XBOX

21maj2003

PC

MotoGP 2 to kontynuacja jednego z bardziej znanych i zarazem cenionych konsolowych wyścigów. Poprzednia część tej gry na rynek trafiła równolegle z konsolą PlayStation 2, stając się jednym z jej „startowych” tytułów. Jak można się domyślić, pociągnęło to za sobą szereg niedociągnięć. Opisana kontynuacja miała przede wszystkim poprawić słabiej wykonane elementy. Nie można natomiast mówić o zastosowaniu jakichkolwiek rewolucyjnych rozwiązań. Gra stanowi wyłącznie rozwinięcie swojej poprzedniczki. Za produkcję omawianej ścigałki odpowiedzialny jest koncern Namco, tak więc nie można mówić o produkcie zbliżonym do pozostałych edycji MotoGP 2. Wydaniem tych wersji zajął się bowiem duet Climax-THQ.

MotoGP 2 oferuje dwa podejścia do tematyki wyścigów motocyklowych. Ustawienia Arcade pozwalają skupić się na efektownej jeździe. Gracz nie musi przejmować się odpowiednim pokonywaniem zakrętów, a nawet w przypadku opuszczenia wyznaczonego toru ryzyko spadnięcia z maszyny jest niewielkie. Dodatkowo można korzystać z całej masy „wspomagaczy”, w tym kontroli trakcji. Zupełnym przeciwieństwem jest z kolei tryb symulacji. Został on przygotowany wyłącznie z myślą o bardzo doświadczonych zawodnikach. Osiąganie sukcesów musi być w tym przypadku poprzedzone solidnymi treningami. Co więcej, w wielu sytuacjach konieczne jest dokonanie modyfikacji przełożeń skrzyni biegów, czy dobranie odpowiednich typów opon.

Wachlarz trybów zabawy jest dość pokaźny. Najciekawiej prezentują się wyzwania (Challenges). W zależności od rodzaju wybranej misji musimy na przykład wykonywać różne triki na motorze (jazda na jednym kole, palenie gum itp.), czy też bezbłędnie pokonywać wybrane fragmenty trasy. W nagrodę za pomyślne zaliczanie kolejnych wyzwań można odblokować cenne bonusy, między innymi tryb Legend. Umożliwia on ściganie się z najsłynniejszymi motocyklistami świata, także tymi, którzy przeszli na emeryturę. Gracz może również rozegrać pojedynczy wyścig, czy też zmierzyć się z upływającym czasem. MotoGP 2 zawiera ponadto pełnoprawny tryb mistrzostw. W tym przypadku bierzemy udział w serii zaplanowanych wyścigów. Warto też dodać, iż do każdego z nich trzeba się wcześniej zakwalifikować. Wizualnie gra przypomina swoją poprzedniczkę. Szczególny nacisk położono na wyjątkowo płynny przebieg rozgrywki.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 16  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 600 głosów czytelników.

Moto GP 2 cena w dniu premiery: 99 PLN

Klasyfikacja PEGI Moto GP 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

MotoGP 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Pentium 4 1.4 GHz
  • 256 MB RAM
  • 32 MB akcelerator 3D
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
PC
XBOX
PS2