Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Alpha Black Zero: Intrepid Protocol (PC)

Alpha Black Zero: Intrepid Protocol PC

Alpha Black Zero: Intrepid Protocol to osadzona w klimatach science-fiction, dynamiczna gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), stworzona przez deweloperów ze studia Khaeon.

Akcji | TPP | science fiction

PC Windows
Okładka Alpha Black Zero: Intrepid Protocol (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4września2004

28kwietnia2008

pudełko PL

Futurystyczny shooter, którego akcję osadzono w 2366 roku. Gracz obejmuje kontrolę nad grupką najemników i wyrusza na coraz trudniejsze misje. Akcję gry ukazano z perspektywy trzeciej osoby. Gracz kieruje losami pułkownika Kyle'a Hardlawa. Jest on liderem świetnie wyszkolonego oddziału komandosów. Akcja właściwej gry rozpoczyna się niedługo po tym jak Hardlaw niesłusznie został oskarżony o zamordowanie kilku wysoko postawionych urzędników. W trakcie rozgrywania kampanii musi więc nie tylko dbać o powodzenie aktualnych celów, ale i próbować oczyścić się z postawionych zarzutów. Kolejne misje mają bardzo różny charakter, spotykamy się tu z zadaniami stricte szpiegowskimi oraz z zadaniami, gdzie liczy głównie siła ognia. Gra przypomina dobry thriller polityczny. W trakcie rozgrywania przygotowanych etapów dowiadujemy się o kolejnych spiskach wewnątrz rządu, dekonspirujemy osoby podejrzane o zdradę oraz zwalczamy agentów obcych wywiadów.

Gra wyróżnia się zaawansowanym modułem sztucznej inteligencji, który na bieżąco monitoruje zachowania gracza i próbuje wyszukać jego słabe strony. Wrogowie szukają miejsc, w których mogą się schować bądź też takich, które pozwalają na prowadzenie bezpiecznego ognia. Przed wyruszeniem na kolejną misję gracz może się dozbroić. Jest w czym wybierać. W grze pojawiają się przeróżne karabiny (maszynowe, snajperskie), pistolety (także z tłumikiem) czy ładunki wybuchowe. Autorom Alpha Black Zero udało się zaimplementować do gry kilka ciekawych „giwer”. Jedna z broni snajperskich wyróżnia się na przykład specjalnym typem amunicji zdolnym do przebijania się przez najmocniejsze pancerze.

  • Akcję osadzono w realistycznej wizji przyszłości - nie pojawiają się żadne obce rasy, zamiast tego skupiono się na pokazaniu zależności ekonomicznych i politycznych, które mogły w tym czasie zaistnieć.
  • Gra na bieżąco monitoruje i ocenia postępowanie gracza, od którego uzależniony jest końcowy sukces.
  • Zróżnicowani przeciwnicy, m.in. koloniści, najemnicy reprezentujący inne frakcje, buntownicy, elitarne „oddziały śmierci”, androidy.
  • Kilkanaście obszarów do zwiedzenia, m.in. podziemne bazy, wioski, stacje kosmiczne, centra dowodzenia, bunkry, budynki wrogich korporacji, slumsy, budynki państwowe, fabryki broni, kanały.
  • Zaawansowana animacja postaci (sojusznicy i wrogowie).
  • Tryb multiplayer pozwalający zagrać z pięcioma innymi zawodnikami (cooperative, deathmatch).
  • Serious Engine zdolny do kreowania ogromnych i zarazem szczegółowych połaci terenu.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 5  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 6,2 / 10 na podstawie 94 głosów czytelników.

Gry podobne do Alpha Black Zero: Intrepid Protocol

Klasyfikacja PEGI Alpha Black Zero: Intrepid Protocol

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Alpha Black Zero: Intrepid Protocol

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1 GHz, 256MB RAM, karta grafiki 64MB, 2 GB HDD

Nowy projekt od firmy Khaeon - Negative Space

wiadomość5 października 2004

Firma Khaeon Games, którą niektórzy gracze mogą pamiętać przy okazji grania w jej pierwszy tytuł, Alpha Black Zero: Intrepid Protocol, poinformowała o postępujących pracach nad kolejnym projektem, zatytułowanym Negative Space. Gra reprezentuje gatunek trójwymiarowych shooterów izometrycznych i umieszcza gracza na stanowisku dowódcy małego oddziału piechoty.

Premiera Alpha Black Zero ustalona
Premiera Alpha Black Zero ustalona

wiadomość1 lipca 2004

Firma Tri Synergy zdecydowała, że gra Alpha Black Zero: Intrepid Protocol pojawi się w amerykańskich sklepach już 26 lipca. Na oficjalnej stronie otwartej w ostatnim czasie wyczytać możemy, iż tytuł ten to drużynowy shooter z widokiem zza pleców, który łączyć ma elementy gier taktycznych i skradanek. Producent, firma Playlogic, obiecuje zarówno tryb jednoosobowy, jak i wieloosobowy z kooperacją nawet pięciu żołnierzy.

Jankesi z Tri Synergy wydawcami Alpha Black Zero na terenie Stanów Zjednoczonych

wiadomość27 maja 2004

Futurystyczny pod każdym możliwym względem shooter Alpha Black Zero, przenoszący gracza w jakże odległy 2366 rok, znalazł dla siebie wydawcę zza wielką wodą. Grupą odważnych Jankesów (na szczęście nie trzymającą władzy) okazała się firma z mało dźwięczną nazwą, Tri Synergy, Inc.

Firma Playlogic zapowiada nowe gry

wiadomość29 listopada 2003

Firma Playlogic powiadomiła właśnie, że do czterech tytułów, które są już w zaawansowanej fazie produkcji i na sklepowe półki trafią w pierwszym kwartale przyszłego roku, dołączy kilka kolejnych, które jednak swe premiery będą mieć nieco później. Tak więc my, właściciele PC, na przełomie lutego i marca 2004 roku możemy spodziewać się Alpha Black Zero i Airborne Troops. Posiadacze konsol zagrają również w Cyclone Circus (PS2), Xyanide (Xbox, GBA) i wspomniane Airborne Troops (PS2). A co nas czeka później?