Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Alpha Black Zero: Intrepid Protocol (PC)
OkładkaAlpha Black Zero: Intrepid Protocol (PC)

Alpha Black Zero: Intrepid Protocol PC

Alpha Black Zero: Intrepid Protocol to osadzona w klimatach science-fiction, dynamiczna gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), stworzona przez deweloperów ze studia Khaeon.

Akcji | TPP | science fiction

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Alpha Black Zero: Intrepid Protocol Premiera PC

4września2004

pudełko PL

28kwietnia2008

producent: Khaeon wydawca: Playlogic Entertainment wydawca PL: CI Games / City Interactive Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Alpha Black Zero: Intrepid Protocol

Unreal

Freedom Fighters

Warhammer 40,000: Fire Warrior

Futurystyczny shooter, którego akcję osadzono w 2366 roku. Gracz obejmuje kontrolę nad grupką najemników i wyrusza na coraz trudniejsze misje. Akcję gry ukazano z perspektywy trzeciej osoby. Gracz kieruje losami pułkownika Kyle'a Hardlawa. Jest on liderem świetnie wyszkolonego oddziału komandosów. Akcja właściwej gry rozpoczyna się niedługo po tym jak Hardlaw niesłusznie został oskarżony o zamordowanie kilku wysoko postawionych urzędników. W trakcie rozgrywania kampanii musi więc nie tylko dbać o powodzenie aktualnych celów, ale i próbować oczyścić się z postawionych zarzutów. Kolejne misje mają bardzo różny charakter, spotykamy się tu z zadaniami stricte szpiegowskimi oraz z zadaniami, gdzie liczy głównie siła ognia. Gra przypomina dobry thriller polityczny. W trakcie rozgrywania przygotowanych etapów dowiadujemy się o kolejnych spiskach wewnątrz rządu, dekonspirujemy osoby podejrzane o zdradę oraz zwalczamy agentów obcych wywiadów.

Gra wyróżnia się zaawansowanym modułem sztucznej inteligencji, który na bieżąco monitoruje zachowania gracza i próbuje wyszukać jego słabe strony. Wrogowie szukają miejsc, w których mogą się schować bądź też takich, które pozwalają na prowadzenie bezpiecznego ognia. Przed wyruszeniem na kolejną misję gracz może się dozbroić. Jest w czym wybierać. W grze pojawiają się przeróżne karabiny (maszynowe, snajperskie), pistolety (także z tłumikiem) czy ładunki wybuchowe. Autorom Alpha Black Zero udało się zaimplementować do gry kilka ciekawych „giwer”. Jedna z broni snajperskich wyróżnia się na przykład specjalnym typem amunicji zdolnym do przebijania się przez najmocniejsze pancerze.

 • Akcję osadzono w realistycznej wizji przyszłości - nie pojawiają się żadne obce rasy, zamiast tego skupiono się na pokazaniu zależności ekonomicznych i politycznych, które mogły w tym czasie zaistnieć.
 • Gra na bieżąco monitoruje i ocenia postępowanie gracza, od którego uzależniony jest końcowy sukces.
 • Zróżnicowani przeciwnicy, m.in. koloniści, najemnicy reprezentujący inne frakcje, buntownicy, elitarne „oddziały śmierci”, androidy.
 • Kilkanaście obszarów do zwiedzenia, m.in. podziemne bazy, wioski, stacje kosmiczne, centra dowodzenia, bunkry, budynki wrogich korporacji, slumsy, budynki państwowe, fabryki broni, kanały.
 • Zaawansowana animacja postaci (sojusznicy i wrogowie).
 • Tryb multiplayer pozwalający zagrać z pięcioma innymi zawodnikami (cooperative, deathmatch).
 • Serious Engine zdolny do kreowania ogromnych i zarazem szczegółowych połaci terenu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 5  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 5,8 / 10 na podstawie 101 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Alpha Black Zero: Intrepid Protocol

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Alpha Black Zero: Intrepid Protocol Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Zalecane:
 • Pentium III 1 GHz
 • 256MB RAM
 • karta grafiki 64MB
 • 2 GB HDD