Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePC
Okładka Alien Carnage (PC)
OkładkaAlien Carnage (PC)

Halloween Harry PC

Alien Carnage

Ileż to razy nasza Niebieska Planeta stawała w obliczu zagrożenia ze strony obcych? Ileż to razy samotny wojownik wycinał w pień zielone istoty, aby przywrócić pokój i uratować świat od zagłady? W Alien Carnage, platformówce firmy Apogee Software, również wykorzystano ten pomysł.

Zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Halloween Harry Premiera PC

10października1993

producent: Interactive Binary Illusions wydawca: Apogee Software, Ltd

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Ileż to razy nasza Niebieska Planeta stawała w obliczu zagrożenia ze strony obcych? Ileż to razy samotny wojownik wycinał w pień zielone istoty, aby przywrócić pokój i uratować świat od zagłady? W Alien Carnage, platformówce firmy Apogee Software, również wykorzystano ten pomysł.

Jest rok 2030. Ziemia przeżywa najazd okrutnych kosmitów, którzy porywają część mieszkańców, natomiast pozostałych zamieniają w zombie. Policja jest bezradna, wojsko nie jest w stanie stanąć do równej walki. Na szczęście jest jeden człowiek, który dzięki fantastycznemu sprzętowi oraz znakomitym predyspozycjom, nie tylko może położyć pokotem hordę zielonych stworków, ale uratować również tych ludzi, którzy skazani są na nieuniknioną zagładę. Halloween Harry, bo o nim właśnie mowa, wyrusza więc na stację kosmiczną Liberty, aby odebrać ostatnie rozkazy od przełożonych i przygotować się do największego w dziejach ludzkości starcia.

Droga do uratowania Ziemi wiedzie przez cztery duże etapy (kanały, fabryka, biurowiec i statek obcych), które podzielone są na mniejsze poziomy. W sumie zwiedzimy dwadzieścia dużych kompleksów. Na każdym z nich na uratowanie czeka określona liczba cywilów – dotarcie do nich jest głównym celem zabawy. Oprócz tego oczywiście czeka Cię masa strzelania do obcych oraz opętanych ludzi, otwieranie zamkniętych przejść oraz poszukiwanie ukrytych pomieszczeń. Pobyt w danym epizodzie wieńczy pojedynek z tzw. „bossem”, którego pokonanie – jak to zwykle bywa – wymaga o wiele większego wysiłku niż w przypadku zwykłych stworków.

Standardowo Harry wyposażony jest w miotacz ognia, którym może razić wrogów z bezpiecznej odległości. Na każdej planszy znajdują się również automaty, gdzie kupuje się nowe środki zagłady lub uzupełnia amunicję. Pieniądze niezbędne do tego celu zdobywamy zbierając monety, wypadające z ciał eksterminowanych agresorów. Niezwykle istotnym elementem na wyposażeniu Harry’ego jest też odrzutowy plecak, który pozwoli dostać się na wyżej położone półki. Trzeba jednak uważać, gdyż paliwo szybko się kończy, a jego brak może uniemożliwić ukończenie danego etapu.

W Alien Carnage zobaczymy przyjemną grafikę, zrealizowaną w kreskówkowym stylu oraz całkiem niezłą oprawę dźwiękową (ten ostatni element zawsze był najmocniejszą stroną produktów stworzonych w studiu Apogee Software). Trzy poziomy trudności oraz możliwość wyboru dowolnego epizodu z pewnością przypadną do gustu tym graczom, którzy niekoniecznie są mistrzami w grach zręcznościowych.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Halloween Harry: Odpowiednia dla każdego wieku.