Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PCSwitchXONE
Okładka AI: The Somnium Files - nirvanA Initiative (PS4)
OkładkaAI: The Somnium Files - nirvanA Initiative (PS4)

AI: The Somnium Files - nirvanA Initiative

AI: The Somnium Files – nirvanA Initiative to detektywistyczna przygodówka z elementami visual novel, w której wcielamy się w agentkę prowadzącą sprawę tajemniczego morderstwa. Bohaterka posiada technologię pozwalającą jej zagłębiać się we wspomnienia innych postaci.

Przygodowe | science fiction | thriller | detektywistyczne | elementy logiczne | visual novel

Kolekcja gier
Obserwuj grę

AI: The Somnium Files - nirvanA Initiative Premiera

8lip2022za 41dni

PC PS4 XONE Switch

Gry podobne do AI: The Somnium Files - nirvanA Initiative

Zero Escape: The Nonary Games

Zero Escape: Zero Time Dilemma

Steins;Gate 0

AI: The Somnium Files – nirvanA Initiative to detektywistyczna przygodówka stanowiąca kontynuację gry AI: The Somnium Files z 2019 roku. Projekt wyprodukowało studio Spike Chunsoft - to samo, które odpowiadało za część pierwszą. Fabułę ponownie opracował Kotaro Uchikoshi, czyli japoński scenarzysta i projektant, mający na koncie również serię Zero Escape.

Fabuła

W AI: The Somnium Files – nirvanA Initiative powracamy do futurystycznej wersji Tokio. Historia obraca się wokół śledztwa dotyczącego nietypowej zbrodni. Sześć lat wcześniej policja odnalazła połowę ciała ofiary. Akcja gry rozpoczyna się po znalezieniu drugiej połowy. Co zaskakujące, pomimo upływu czasu, na zwłokach nie ma śladu rozkładu.

Gracz wciela się w nową postać imieniem Mizuki, która jest świeżo upieczoną agentką tajemnego wydziału policji znanego jako ABIS. Śledczy z tej organizacji wykorzystują podczas dochodzeń proces pozwalający zgłębiać umysły podejrzanych, co umożliwia zdobywanie dodatkowych wskazówek oraz poszlak. Bohaterce w pracy pomaga wirtualna partnerka: sztuczna inteligencja Aiba, ta sama, co w pierwszej części.

Mechanika

AI: The Somnium Files – nirvanA Initiative stanowi rozwinięcie pomysłów z pierwowzoru. Otrzymujemy zatem hybrydę detektywistycznej przygodówki i produkcji typu visual novel. Podczas zabawy gracz prowadzi śledztwo, przesłuchując świadków i podejrzanych oraz przeszukując lokacje przy wykorzystaniu funkcji AI Aiba, takich jak zoom czy widok rentgenowski.

Regularnie musimy również podejmować decyzje, które kierują dalszą historię na odrębne tory, prowadzące do unikalnych zakończeń. W przeciwieństwie do typowych gier typu visual novel, w AI: The Somnium Files – nirvanA Initiative aby odkryć alternatywne ścieżki nie musimy od nowa przechodzić kampanii. Produkcja pozwala łatwo cofnąć się do kluczowych punktów i dokonać innych wyborów.

Regularnie przychodzi nam także zagłębiać się w umysły różnych postaci. W tych sekcjach eksplorujemy ich wspomnienia (stworzony z nich świat to tytułowe Somnium), próbując odkryć zatajone przez nich informacje. Te segmenty oferują klasyczną przygodówkową rozgrywkę, wymagając eksploracji i rozwiązywania zagadek. Zawsze jednak mamy ograniczony czas na odkrycie ważnych faktów, zanim konstrukt ze wspomnień ulegnie załamaniu, wyrzucając nas z powrotem do rzeczywistości.

Tryby gry

AI: The Somnium Files – nirvanA Initiative oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Gra posiada prostą, ale miłą dla oka grafikę 3D, którą wykonano w stylistyce typowej dla anime. Projekty postaci opracował Yusuke Kozaki, czyli artysta, który pełnił tę rolę również w przypadku pierwszej części.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe AI: The Somnium Files - nirvanA Initiative: 18+

AI: The Somnium Files - nirvanA Initiative Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i7-3770 3.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 20 GB HDD
  • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch