Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Agon: Lost Sword of Toledo (PC)

Agon: Lost Sword of Toledo PC

Agon: Lost Sword of Toledo to czwarty epizod gry przygodowej pod tytułem Agon.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Agon: Lost Sword of Toledo (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22lutego2008

17października2008

pudełko PL

Agon: Lost Sword of Toledo to czwarty epizod gry przygodowej pod tytułem Agon. W odróżnieniu od trzech pierwszych (The Pirates of Madagascar, Adventures in Lapland oraz The London Scene), które wydano w pakiecie pod wspólnym tytułem Agon: The Mysterious Codex, ten doczekał się samodzielnej wersji pudełkowej. Ponadto został udostępniony do pobrania z sieci i odblokowania za stosowną opłatą.

Na pełną grę Agon składa się 14 większych epizodów, które są stopniowo opracowywane przez studio Private Moon Studios i wydawane przez firmę Lexicon Entertainment. Fabuła tego tytułu opowiada o wyprawie profesora Samuela Hunta z Brytyjskiego Muzeum Sztuki (1903 rok), która ma na celu odkrycie tajemnic kryjących się za starożytnymi grami planszowymi. Każdy odcinek omawianej produkcji przenosi nas w inną część naszego globu (w tym epizodzie przenosimy się do hiszpańskiego miasta Toledo), gdzie spotykamy się z różnymi osobami, rozwiązujemy zagadki i odkrywamy kolejne karty tej antycznej tajemnicy.

Sumaryczny opis całej gry znajdziecie w tym miejscu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 50 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Agon: Lost Sword of Toledo

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Agon: Lost Sword of Toledo

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista
Premiery gier w Polsce (11-15 sierpnia)
Premiery gier w Polsce (11-15 sierpnia)

wiadomość18 sierpnia 2008

Cztery nowości – to bilans minionego tygodnia w kwestii premier gier w Polsce. Na naszym rynku ukazała się wreszcie bijatyka Soul Calibur IV w wersji na PS3 i X360, a w ślad za nią na sklepowe półki powędrowały: DS-owa strategia Sid Meier's Civilization Revolution, wypełniony po brzegi piosenkami SingStar Vol. 2 na PS3 oraz egzotyczna, pecetowa przygodówka Agon: Lost Sword of Toledo.

Premiery gier w Polsce (9-15 czerwca)
Premiery gier w Polsce (9-15 czerwca)

wiadomość16 czerwca 2008

W ubiegłym tygodniu rodzimy rynek miał do czynienia z prawdziwym wysypem gier. Na półki polskich sklepów trafiło aż jedenaście nowych tytułów, spośród których trzy to produkty multiplatformowe, sześć mogą kupić tylko posiadacze pecetów, zaś po jednym osamotnionym projekcie otrzymały konsole Sony – PS2 i PS3.

Zakończono prace nad grą Agon: Lost Sword of Toledo
Zakończono prace nad grą Agon: Lost Sword of Toledo

wiadomość11 października 2007

Po tym, jak w ubiegłym roku do sprzedaży trafiła gra The Mysterious Codex, ostatnia z wydanych dotąd części przygodówkowej serii Agon, wielu fanów gatunku adventure obawiało się, że może być to ostatni projekt grupy Private Moon Studios, gdyż rozstała się ona ze swoim dotychczasowym wydawcą. Na szczęście węgierska firma w mgnieniu oka znalazła sobie nowego partnera, który zgodził się dystrybuować