Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCSwitch
Okładka Ageless (PC)

Ageless

Dynamiczna platformówka osadzona w baśniowym świecie, w którym sterujemy bohaterką mogącą wpływać na wiek fauny i flory. Za powstanie Ageless odpowiada One More Dream Studios, zaś wydaniem zajęło się Team17.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | indie | side-scroll

Okładka Ageless (PC)

data premiery gry:

28lip2020

PC Switch

Ageless to dwuwymiarowa gra platformowa utrzymana w stylistyce piksel art, w której przemierzając magiczny świat, wpływamy na starzenie się napotkanych istot i roślin. Za stworzenie gry odpowiada niewielkie One More Dream Studios, a jej wydawcą zostało Team17 Digital, które wydało też takie tytuły jak Overcooked, Blasphemous i The Escapist.

Fabuła

Kiara, bo tak ma na imię główna bohaterka, zmaga się z traumatyczną stratą, a do tego została obdarzona przez tajemniczy obelisk niezwykłym przedmiotem — magicznym łukiem. Dzięki temu ma możliwość wpływania na wiek napotkanej na swojej drodze fauny i flory. Baśniowa podróż w głąb siebie stawia przed nią skomplikowane moralnie decyzje: czy użyć nowej zdolności do walki z dręczącymi ją demonami przeszłości, czy raczej do ucieczki od nich.

Mechanika

Ageless to dwuwymiarowa gra platformowa obserwowana z boku. W grze przemierzamy rozmaite światy - leśne, miejskie, pustynne, technologiczne i inne, a każdy z nich charakteryzuje się innymi wyzwaniami i typowymi dla siebie istotami i roślinami.

W grze znajduje się wiele elementów typowo platformowych, wymagających zręczności i wyczucia, ale i sporo różnej maści zagadek środowiskowych. Niezbędne do nich jest wykorzystywanie magicznego łuku, który postarzając dany cel, zmienia jego cechy. I tak np. mały i lekki nosorożec po kilku strzałach z naszego łuku starzeje się i nabiera masy.

Kiara na swojej drodze oprócz zwykłych przeciwników napotyka również potężnych bossów, których pokonanie wymaga precyzji, sprytu i sporej dawki zręczności.

Gra oferuje też zabawę dla łowców znajdziek, gdyż po świecie porozrzucane są magiczne artefakty, których znalezienie wymaga trudu, ale dostarcza dużo satysfakcji.

Kwestie techniczne

Oprawa wizualna w Ageless to dwuwymiarowy, ręcznie rysowany piksel art utrzymany w żywej kolorystyce, podobnie jak miało to miejsce w Celeste.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 53,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Ageless

Wymagania wiekowe Ageless

12+

Wymagania sprzętowe Ageless

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-2300, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 Ti lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-2100 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7 64-bit

PC
Switch