Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Age of Wonders: Antologia (PC)
OkładkaAge of Wonders: Antologia (PC)

Age of Wonders: Antologia PC

Specjalna edycja cyklu Age of Wonders, w skład której wchodzą: Age of Wonders, Age of Wonders: Magia Cienia oraz Age of Wonders II: Tron Czarnoksiężnika.

Strategiczne | turowe | elementy RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Age of Wonders: Antologia Premiera PC

19maja2006

pudełko PL

19maja2006

producent: Triumph Studios wydawca: Take-Two Interactive wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Age of Wonders: Antologia

Might and Magic Kroniki: Antologia

Specjalna edycja cyklu Age of Wonders, w skład której wchodzą: Age of Wonders, Age of Wonders: Magia Cienia oraz Age of Wonders II: Tron Czarnoksiężnika.

Age of Wonders łączy w sobie elementy wciągającej powieści fantasy, gry przygodowo-fabularnej oraz klasycznej strategii turowej. W pierwszych dniach istnienia świata nad całym żywym stworzeniem panował Elven. Po nim na tron wstąpił król-czarownik Inioch, który mądrze równoważył siły światła i ciemności do czasu pojawienia się nowej rasy, zwanej Ludźmi. Więcej informacji na temat gry znajdziecie tutaj.

Age of Wonders: Shadow Magic to trzecia odsłona popularnego cyklu turowych gier strategicznych z elementami RPG, zapoczątkowanego w 1999 roku dzięki zespołowi developerskiemu Triumph Studios. Warstwa fabularna ponownie przenosi nas do fantastycznej krainy Evermore, gdzie wszelkie magiczne formy życia ulegają represjonowaniu z ramienia Imperium Phobiańskiego – rygorystycznego państwa teokratycznego, stworzonego po wielkiej wojnie w atmosferze realnego zagrożenia ze strony przerażających monstrów z mrocznego Świata Cienia. Kres niewesołej sytuacji postanawia położyć opozycyjna grupa bohaterskich czarodziejów, inspirowana przez zdetronizowanego Merlina. Więcej informacji na temat gry znajdziecie tutaj.

Age of Wonders II: The Wizard’s Throne to bezpośrednia kontynuacja strategii turowej Age of Wonders, która na przełomie lat 1999/2000 została sowicie nagrodzona przez wiele czołowych czasopism i stron internetowych za świetną grywalność, pomysł i specyficzny klimat. Dzięki Age of Wonders II, znowu przeniesiemy się do pogrążonej w wojnie, fantastycznej krainy, będziemy toczyć krwawe bitwy, zdobywać zamki, używać magii i odkrywać nowe nieznane regiony świata. Podobnie jak w części pierwszej grę rozpoczynamy nie posiadając żadnego większego zaplecza gospodarczego i militarnego. Musimy zdobywać kolejne zamki, rozbudowywać je (wiele rodzajów budynków, baraki szkolące żołnierzy, wytwórnie maszyn oblężniczych, świątynie zbierające energię magiczną itp.) oraz oczywiście budować armię składającą się z różnorodnych stworzeń. Rozgrywka dzieli się na dwie podstawowe części: w pierwszej poruszamy jednostkami po całej mapie, odkrywamy nowe tereny i rozbudowujemy miasta. Druga część to ekran walki w którym toczymy zacięte boje z udziałem potężnych czarów, jednostek wojskowych, artefaktów i magicznych broni. Więcej informacji na temat gry znajdziecie tutaj.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,2 / 10 na podstawie 105 głosów czytelników.

Age of Wonders: Antologia cena w dniu premiery: 24,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Age of Wonders: Antologia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Age of Wonders: Antologia Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM